6.Sınıf Fen Bilimleri 3.Ünite Testi Cevaplı Pdf İndir

25 Ekim 2020 0 By testimiz.com

6.Sınıf Fen Bilimleri 3.Ünite Testi

CEVAP ANAHTARI

TIKLA ÇÖZ

        6.Sınıf Fen Bilimleri 3.Ünite Testi Tanıtım:

        6.Sınıf Fen Bilimleri 3.Ünite testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

Bu yazı kısacası 3.Ünite çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan 3.Ünite testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak 3.Ünite testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       3.Ünite Testi Kaynak Bilgisi:

PDF3.Ünite testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle 3.Ünite testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF 3.Ünite testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan 3.Ünite testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

testimiz.com

       PDF 3.Ünite Testi Yapısal Özellikleri:

PDF 3.Ünite testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle 3.Ünite testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       3.Ünite Test Çalışması Hakkında:

PDF 3.Ünite test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle 3.Ünite testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden 3.Ünite testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı 3.Ünite Testi Değerlendirme:

PDF 3.Ünite testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda 3.Ünite testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

testimiz.com.tr

       PDF 3.Ünite Testi Telif Hakkı:

3.Ünite testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece 3.Ünite testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle 3.Ünite testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…