6.Sınıf Fen Bilimleri Duyularımız Konu Testi

21 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

6.Sınıf Fen Bilimleri Duyularımız

6. Sınıf Fen Bilimleri Duyularımız Testi

Başla

TEBRİKLER.

6. Sınıf Fen Bilimleri Duyularımız Testi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       6.Sınıf Fen Bilimleri Duyularımız Konu Testi Hakkında:

      Not: Duyularımız testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Duyularımız test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Duyularımız testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Çevremizdeki ve vücut içindeki değişmeleri algılayabilmemizi sağlayan yapılara ne ad verilir?
Göz, göz yuvarlağı ve göz çukuru ile bunları koruyan kısımlardan oluşmuş bir duyu organımızdır. Göz modeli üzerinde numaralandırılmış kısımlar sırasıyla aşağıdakilerden hangisidir?
Görme duyumuzla ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Göz ve görme sağlığı ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi doğru değildir?
Kulak ve işitme sağlığı ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğru değildir?
Dil, değişik tatları algılamamızı sağlayan duyu organımızdır. Dilin hangi bölgesinin hangi tada duyarlı olduğu ile ilgili aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğrudur?
Değişik kokuları algılamamızı sağlayan duyu organımız burundur. Burunda bulunan sarı bölge koku almaçlarının bulunduğu yerdir. Yukarıdaki görselde sarı bölge kaç numara ile gösterilmiştir?
Dilimiz ile ilgili aşağıda verilenlerden hangisi doğru değildir?
Çevremizde meydana gelen değişiklikleri duyu organlarında bulunan duyu almaçları ile algılarız. Duyu almaçlarının bulundukları yerlerle ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıda verilen kulağın yapısında bulunan yapılardan hangisi farklı bölümdedir?
Kulağa gelen ses dalgalarının beyine iletilene kadar izlediği yol aşağıda hatalı verilmiştir.

 

Ses Dalgaları → Kulak kepçesi → Kulak yolu → Kulak zarı → Çekiç, örs, üzengi→ Dalız → Oval pencere → Salyangoz → İşitme sinirleri → Beyin

Hangi iki kelime yer değiştirse yapılan hata düzeltilmiş olur?

      Duyularımız Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Duyularımız testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Duyularımız çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Duyularımız testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Duyularımız testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Duyularımız testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Duyularımız testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Duyularımız testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Duyularımız testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Duyularımız testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Duyularımız testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Duyularımız testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Duyularımız testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Duyularımız testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Duyularımız testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Duyularımız testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Duyularımız testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Duyularımız testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Duyularımız testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Duyularımız testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Duyularımız testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Duyularımız testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Duyularımız testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…