6.Sınıf Fen Bilimleri Sinir Sistemi Konu Testi

21 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

6.Sınıf Fen Bilimleri Sinir Sistemi

6.Sınıf Fen Bilimleri Sinir Sistemi Testi

Başla

TEBRİKLER.

6.Sınıf Fen Bilimleri Sinir Sistemi Testi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       6.Sınıf Fen Bilimleri Sinir Sistemi Konu Testi Hakkında:

      Not: Sinir Sistemi testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Sinir Sistemi test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Sinir Sistemi testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

 

Sinir sistemimizi oluşturan yapı ve organlar, merkezî ve çevresel sinir sistemi olmak üzere iki kısımda incelenir. Aşağıdakilerden hangisi merkezî sinir sistemini oluşturan yapılardan birisi değildir?
Merkezî sinir sistemi ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Konuşma, acıkma, görme, duyma, tat alma, dokunma, koku alma, susama gibi olayların merkezî sinir sisteminin hangi organı tarafından gerçekleştirilir?
Aşağıdaki olaylardan hangisi beyincik tarafından gerçekleştirilmektedir?
Ya da Aşağıdaki olaylardan hangisi omurilik tarafından gerçekleştirilmektedir?
Aşağıdaki olaylardan hangisi omurilik soğanı tarafından gerçekleştirilmez?
Dışarıdan ya da vücut içinden gelen uyarılara karşı, vücudumuzu korumak için verilen ani tepkilere ne denir?
Merkezi sinir sistemi ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Veya Merkezi sinir sistemi ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Merkezi sinir siteminde yer alan aşağıdakilerden hangisi Vücudumuzun bazı doku ve organlarından gelen bilgileri değerlendirerek kas hareketlerini düzenler ve vücudumuzun dengesini sağlar?
Omurilik soğanı ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Merkezi sinir siteminde Vücudun reflekslerini kontrol etmek, çevresel sinir sistemi ile beyin arasında bağlantı kurmak hangisinin görevidir?

 

      Sinir Sistemi Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Sinir Sistemi testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Sinir Sistemi çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Sinir Sistemi testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Sinir Sistemi testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Sinir Sistemi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Sinir Sistemi testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Sinir Sistemi testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Sinir Sistemi testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Sinir Sistemi testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Sinir Sistemi testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Sinir Sistemi testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Sinir Sistemi testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Sinir Sistemi testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Sinir Sistemi testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Sinir Sistemi testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Sinir Sistemi testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Sinir Sistemi testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Sinir Sistemi testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Sinir Sistemi testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Sinir Sistemi testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Sinir Sistemi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Sinir Sistemi testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…