6.Sınıf İsim ve Fiil Kökü Test

22 Mart 2023 0 By testimiz.com

6.Sınıf İsim ve Fiil Kökü Test

Test Çöz

 

Aşağıdaki kelimelerden hangisinin kökü fiildir?
Sorulardan hangisi sırasıyla kök+ yapım eki+ çekim ekinden oluşmuştur?
Aşağıdaki kelimelerin hangisinin kökü diğerlerinden farklıdır?
Sözcüklerden hangisinin kökü diğerlerinden farklıdır?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisinin kökü diğerlerinden farklıdır?
Sözcüklerden hangisi kök yönüyle diğerlerinden farklıdır?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi kök halindedir?
Kelimelerden hangisi kök olarak kullanılabilir?
Aşağıdaki kelimelerin hangisi ek ve kök bakımından yanlış ayrılmıştır?
Kelimelerden hangisinin kökü diğerlerinden farklıdır?

      6.Sınıf İsim ve Fiil Kökü Test Hakkında:

       İsim ve Fiil Kökü uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

       1. 6.Sınıf İsim ve Fiil Kökü Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

İsim ve Fiil Kökü konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Bunun yanında İsim ve Fiil Kökü testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda İsim ve Fiil Kökü testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü İsim ve Fiil Kökü testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. İsim ve Fiil Kökü kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü İsim ve Fiil Kökü çalışma testi öğrenme hedeflidir. İnteraktif İsim ve Fiil Kökü testi hazırlanırken özellikle sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar İsim ve Fiil Kökü testinin başarısını artıracaktır. Online İsim ve Fiil Kökü testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak bizimle yorumlarınızı paylaşınız.

testimiz.com

       2. 6.Sınıf İsim ve Fiil Kökü Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif İsim ve Fiil Kökü test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak İsim ve Fiil Kökü konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı İsim ve Fiil Kökü kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. İsim ve Fiil Kökü çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak İsim ve Fiil Kökü etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim İsim ve Fiil Kökü testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü İsim ve Fiil Kökü testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

       3. 6.Sınıf İsim ve Fiil Kökü Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

İsim ve Fiil Kökü konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif İsim ve Fiil Kökü testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü İsim ve Fiil Kökü çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak İsim ve Fiil Kökü konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli İsim ve Fiil Kökü test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü İsim ve Fiil Kökü kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece İsim ve Fiil Kökü testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

       4. Etkileşimli İsim ve Fiil Kökü Testi Telif Hakkı:

İsim ve Fiil Kökü etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak İsim ve Fiil Kökü testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle İsim ve Fiil Kökü konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com İsim ve Fiil Kökü kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak İsim ve Fiil Kökü testinin kullanımı özel izne tabidir.