6.Sınıf Matematik 1.Dönem 1.Yazılı Test Cevaplı Pdf

6.Sınıf Matematik 1.Dönem 1.Yazılı Test Cevaplı Pdf

6.Sınıf Matematik 1.Dönem 1.Yazılı

Test Çöz

İndir

CEVAP ANAHTARI

1. D
2. D
3. A
4. B
5. A
6. C
7. D
8. B
9. A
10. A
11. D
12. A
13. C
14. D
15. B
16. C
17. A
18. C
19. A
20. A

 

 

 

      6.Sınıf Matematik 1.Dönem 1.Yazılı  Kaynağı:

PDF1.Dönem 1.Değerlendirme testi özellikle eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Genellikle 1.Dönem 1.Değerlendirme testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF 1.Dönem 1.Değerlendirme testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Diğer yandan kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Ayrıca 1.Dönem 1.Değerlendirme testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. özellikle sınıf içi uygulamalar başarıyı artırmaktadır.  

testimiz.com

       PDF 1.Dönem 1.Değerlendirme Testi Soru Yapısı:

PDF 1.Dönem 1.Değerlendirme testi özellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. Özellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle 1.Dönem 1.Değerlendirme testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir.

       1.Dönem 1.Değerlendirme Test Çalışması Hakkında:

PDF 1.Dönem 1.Değerlendirme test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Yani sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle 1.Dönem 1.Değerlendirme testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Yani 1.Dönem 1.Değerlendirme testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan online çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı 1.Dönem 1.Değerlendirme Testi Değerlendirme:

PDF 1.Dönem 1.Değerlendirme testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Ayrıca 1.Dönem 1.Değerlendirme testini online çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.  

testimiz.com.tr

       PDF 1.Dönem 1.Değerlendirme Testi Telif Hakkı:

1.Dönem 1.Değerlendirme testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece 1.Dönem 1.Değerlendirme testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle 1.Dönem 1.Değerlendirme testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.