6. Sınıf Doğal Sayılarla İşlemler Test Pdf

24 Eylül 2023 0 By testimiz.com

6.Sınıf Doğal Sayılarla İşlemler

Test çöz

İndir

        6.Sınıf Doğal Sayılarla İşlemler Testi Tanıtım:

        6.Sınıf Matematik Doğal Sayılarla İşlemler testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

       Bu yazı kısacası Doğal Sayılarla İşlemler çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Doğal Sayılarla İşlemler testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Doğal Sayılarla İşlemler testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       Doğal Sayılarla İşlemler Testi Kaynak Bilgisi:

       PDFDoğal Sayılarla İşlemler testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Doğal Sayılarla İşlemler testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Doğal Sayılarla İşlemler testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Doğal Sayılarla İşlemler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

 

testimiz.com

 

       PDF Doğal Sayılarla İşlemler Testi Yapısal Özellikleri:

       PDF Doğal Sayılarla İşlemler testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Doğal Sayılarla İşlemler testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

 

       Doğal Sayılarla İşlemler Test Çalışması Hakkında:

       PDF Doğal Sayılarla İşlemler test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Doğal Sayılarla İşlemler testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Doğal Sayılarla İşlemler testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

 

       Cevaplı Doğal Sayılarla İşlemler Testi Değerlendirme:

       PDF Doğal Sayılarla İşlemler testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Doğal Sayılarla İşlemler testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

 

       PDF Doğal Sayılarla İşlemler Testi Telif Hakkı:

       Doğal Sayılarla İşlemler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Doğal Sayılarla İşlemler testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Doğal Sayılarla İşlemler testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…