6. Sınıf İşlem Önceliği Test Pdf

24 Eylül 2023 1 By testimiz.com

6.Sınıf İşlem Önceliği Test

Test Çöz

İndir

CEVAP ANAHTARI

1. C
2. A
3. D
4. A
5. C
6. A
7. D
8. C
9. A
10. B
11. C
12. B

        6.Sınıf İşlem Önceliği Test Tanıtım:

        6.Sınıf Matematik İşlem Önceliği testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

Bu yazı kısacası İşlem Önceliği çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan İşlem Önceliği testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak İşlem Önceliği testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

 

       İşlem Önceliği Testi Kaynak Bilgisi:

PDFİşlem Önceliği testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle İşlem Önceliği testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF İşlem Önceliği testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan İşlem Önceliği testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

testimiz.com

       PDF İşlem Önceliği Testi Yapısal Özellikleri:

PDF İşlem Önceliği testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle İşlem Önceliği testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       İşlem Önceliği Test Çalışması Hakkında:

PDF İşlem Önceliği test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle İşlem Önceliği testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden İşlem Önceliği testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı İşlem Önceliği Testi Değerlendirme:

PDF İşlem Önceliği testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda İşlem Önceliği testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

testimiz.com.tr

       PDF İşlem Önceliği Testi Telif Hakkı:

İşlem Önceliği testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece İşlem Önceliği testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle İşlem Önceliği testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…