6.Sınıf Matematik Kesirlerle Toplama İşlemi Konu Testi

22 Ekim 2021 1 By testimiz.com

6.Sınıf Matematik Kesirlerle Toplama İşlemi

 

6.Sınıf Kesirlerle Toplama İşlemi

TEBRİKLER.

6.Sınıf Kesirlerle Toplama İşlemi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Bir spor kulübündeki sporculardan 1/5 ’i yüzme, 3/10 ’u basketbol, 8/20 ’si de futbol ile ilgilenmektedir. Yüzme, basketbol ve futbol ile ilgilenenlerin, bu kulübün tüm sporcularının kaçta kaçıdır?    
A
5/7
B
9/10
C
7/9
D
3/5
Soru 2
Bir terzi çeşitli giysiler dikmek için eş büyüklükte 4 parça kumaş kesmiştir. Giysileri dikerken kumaş parçala­rının 7/4, 1/3 ve 3/12 ’sini kullanmıştır. Terzinin, giysi dikmek için kumaşların kaçta kaçını kullanmıştır?

A
III
B
IV
C
II
D
I
Soru 3
işleminin sonucu kaçtır?

A
II
B
III
C
IV
D
I
Soru 4
Aşağıda verilen kesirlerin toplamı hangisidir?  

A
IV
B
III
C
I
D
II
Soru 5
Aşağıdaki kesirlerinin toplamı kaçtır?

A
I
B
III
C
IV
D
II
Soru 6
Aşağıdaki kesirlerin kesirlerinin toplamı kaçtır?

A
III
B
I
C
IV
D
II
Soru 7
işleminin sonucu kaçtır?

A
III
B
II
C
IV
D
I
Soru 8
Dikdörtgen biçimindeki bir seranın 2/7 ’sinde lale, 3/7 ’sinde gül yetiştirilmektedir. Bu seranın ne kadarının lale ve gül yetiştirilmek için kullanılmıştır?  
A
7/10
B
6/7
C
5/14
D
5/7
Soru 9
kesirlerinin toplamı kaçtır?

A
IV
B
I
C
II
D
III
Soru 10
Bir iş yerinde 4 damacana su vardı. Bir haftada 3 damacanadaki suyun tamamı bir damacanadaki suyun ise 5/8 ’i kullanıldı. Bir haftada damacanalardaki suyun kaçta kaçı kullanılmıştır?

A
II
B
IV
C
III
D
I
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

       6.Sınıf Matematik Kesirlerle Toplama İşlemi Konu Testi Hakkında:

      Not: Kesirlerle Toplama İşlemi testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Kesirlerle Toplama İşlemi test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Kesirlerle Toplama İşlemi testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Dikdörtgen biçimindeki bir seranın 2/7 ’sinde lale, 3/7 ’sinde gül yetiştirilmektedir. Bu seranın ne kadarının lale ve gül yetiştirilmek için kullanılmıştır?
Bir spor kulübündeki sporculardan 1/5 ’i yüzme, 3/10 ’u basketbol, 8/20 ’si de futbol ile ilgilenmektedir. Yüzme, basketbol ve futbol ile ilgilenenlerin, bu kulübün tüm sporcularının kaçta kaçıdır?  
Veya Bir terzi çeşitli giysiler dikmek için eş büyüklükte 4 parça kumaş kesmiştir. Giysileri dikerken kumaş parçala­rının 7/4, 1/3 ve 3/12 ’sini kullanmıştır. Terzinin, giysi dikmek için kumaşların kaçta kaçını kullanmıştır?
Bir iş yerinde 4 damacana su vardı. Bir haftada 3 damacanadaki suyun tamamı bir damacanadaki suyun ise 5/8 ’i kullanıldı. Bir haftada damacanalardaki suyun kaçta kaçı kullanılmıştır?
Aşağıda verilen kesirlerin toplamı hangisidir?
Ya da Aşağıdaki kesirlerinin toplamı kaçtır?
Aşağıdaki kesirlerin kesirlerinin toplamı kaçtır?
kesirlerinin toplamı kaçtır?
işleminin sonucu kaçtır?
işleminin sonucu kaçtır?

 

      Kesirlerle Toplama İşlemi Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Kesirlerle Toplama İşlemi testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Kesirlerle Toplama İşlemi çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Kesirlerle Toplama İşlemi testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Kesirlerle Toplama İşlemi testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Kesirlerle Toplama İşlemi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Kesirlerle Toplama İşlemi testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Kesirlerle Toplama İşlemi testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Kesirlerle Toplama İşlemi testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Kesirlerle Toplama İşlemi testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Kesirlerle Toplama İşlemi testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Kesirlerle Toplama İşlemi testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Kesirlerle Toplama İşlemi testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Kesirlerle Toplama İşlemi testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Kesirlerle Toplama İşlemi testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Kesirlerle Toplama İşlemi testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Kesirlerle Toplama İşlemi testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Kesirlerle Toplama İşlemi testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Kesirlerle Toplama İşlemi testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Kesirlerle Toplama İşlemi testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Kesirlerle Toplama İşlemi testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Kesirlerle Toplama İşlemi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Kesirlerle Toplama İşlemi testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…