6.Sınıf Matematik Tam Sayılar Konu Testi

22 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

6.Sınıf Matematik Tam Sayılar

6.Sınıf Tam Sayılar

Başla

TEBRİKLER.

6.Sınıf Tam Sayılar

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
1617181920
Son
Geri dön

 

       6.Sınıf Matematik Tam Sayılar Konu Testi Hakkında:

      Not: Tam Sayılar testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Tam Sayılar test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Tam Sayılar testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğru değildir?
–5, 7, 0, –9, 13, –2, 8 tam sayılarından kaç tanesi pozitif tam sayıdır? 
 Aşağıdakilerden hangisi  sayı doğrusu üzerindeki A, B ve C noktalarından biri değildir? 
Sayı doğrusu üzerinde, 1 noktasına 4 birim uzaklıkta olan sayıların mutlak değerlerinin toplamı kaçtır?
Mutlak değeri 8’den küçük olan kaç tane tam sayı vardır? 
–2, 8, –9, 5 sayılarından hangisi sayı doğrusu üzerinde 0’a diğerlerinden daha uzaktır? 
İki basamaklı en küçük pozitif tam sayı, mutlak değeri en küçük tam sayıdan kaç fazladır?
 Sayı doğrusunda gösterilen hangi iki noktanın mutlak değeri birbirine eşittir?
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? 
a sayısı –24’ten büyük 13’ten küçük bir tam sayıdır. Buna göre a sayısı aşağıdakilerden hangisi olamaz? 
–1, 8, 0, 1, –5 tam sayılarının doğru sıralanışı aşağıdakilerden hangisidir?
|–25|, 32, |–35|, |–1| Yukarıdakilerden hangisi diğerlerinden küçüktür? 
 Yukarıdaki sayı doğrusunda verilen noktalar eşit uzaklıkta olduğuna göre C noktasına aşağıdakilerden hangisi yazılabilir?
Aşağıdaki karşılaştırmalardan hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
 Yukarıdaki sayı doğrusuna göre aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
–3, –1, 0, +1, +3 sayılarının mutlak değeri ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki karşılaştırmalardan hangisi yanlıştır?
Ya da Aşağıdaki karşılaştırmalardan hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki sıralamalardan hangisi doğru değildir?

      Tam Sayılar Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Tam Sayılar testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Tam Sayılar çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Tam Sayılar testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Tam Sayılar testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Tam Sayılar testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Tam Sayılar testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Tam Sayılar testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Tam Sayılar testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Tam Sayılar testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Tam Sayılar testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Tam Sayılar testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Tam Sayılar testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Tam Sayılar testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Tam Sayılar testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Tam Sayılar testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Tam Sayılar testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Tam Sayılar testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Tam Sayılar testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Tam Sayılar testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Tam Sayılar testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Tam Sayılar testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Tam Sayılar testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…