6. Sınıf Ortak Çarpan Parantezine Alma ve Dağılma Özelliği Test

13 Eylül 2023 14 By testimiz.com

6. Sınıf Ortak Çarpan Parantezine Alma ve Dağılma Özelliği Test

Test Çöz

 

5.6 + 5.4  İşleminin ortak çarpan parantezine alarak yapılışı hangisidir?
Aşağıdaki eşitliklerden hangisi yanlıştır?
32.(13+17)=32.A+32.17 işleminde A yerine hangisi yazılmalıdır?
13.(17+12)İşleminin sonucu hangisidir?
10.(6 – ) = 10.6 – 10.3 işleminde “” yerine gelecek olan sayı kaçtır?
35.(13+)=35.13+35.6 işleminde  yerine aşağıdakilerden hangisi gelir?
□.11 + □.9 = 5.(11+9)  İşleminde  “□” sembolü yerine yazılması gereken sayı hangi seçenekte doğru verilmiştir?
□.(37-16)=13.37-13.16 İşleminde  “□” sembolü yerine yazılması gereken sayı aşağıdakilerden hangisidir?
5.5+5.8 işleminin ortak çarpan parantezine alarak yapılışı hangisidir?
4.27 işleminin çıkarma işlemi üzerine dağılma özelliğini kullanarak yapılması sırasında aşağıdaki işlemlerden hangisi yanlış yapılmıştır?

      6. Sınıf Ortak Çarpan Parantezine Alma ve Dağılma Özelliği Test Hakkında:

      Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Ortak Çarpan Parantezi ve Dağılma Özelliği genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.