6. Sınıf Sözcükte Yapı Test

13 Eylül 2023 0 By testimiz.com

6.Sınıf Sözcükte Yapı

Test Çöz

 

       6.Sınıf Sözcükte Yapı Konu Testi Hakkında:

      Sözcükte Yapı testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Sözcükte Yapı testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Sözcükte Yapı testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Sözcükte Yapı testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Sözcükte Yapı testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Sözcükte Yapı testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Sözcükte Yapı testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Sözcükte Yapı testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Sözcükte Yapı testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Sözcükte Yapı testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Sözcükte Yapı testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Sözcükte Yapı Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Sözcükte Yapı testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Sözcükte Yapı testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Sözcükte Yapı testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Sözcükte Yapı testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Sözcükte Yapı testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Sözcükte Yapı testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Sözcükte Yapı genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.