7.Sınıf Aynalar ve Görüntü Özellikleri Test

29 Ocak 2023 0 By testimiz.com

7.Sınıf Aynalar ve Görüntü Özellikleri Test

Test Çöz

İndir

 

Yandaki animasyonda düz aynada ışığın yansıması verilmiştir. Buna göre aşağıdaki ifadelerden hangisi söylenebilir?
Yandaki düz aynada görüntü oluşumu ile ilgili animasyona göre aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Yandaki çukur aynada ışığın kırılarak geçtiği noktaya ne ad verilir?
Animasyona göre aşağıdakilerden hangisi söylenebilir?
Yandaki çukur aynada cisim merkezden uzakta ise oluşan görüntü hangi seçenekte verilmiştir?
Animasyona göre çukur aynalarda cisim odak noktasında ise görüntünün özelliği hangisidir?
Yandaki animasyonda F odak, M merkez noktasıdır. Odakla merkez arasındaki cismin görüntüsü hangisidir?
Çukur ayna animasyonuna göre hangi noktada görüntü eşit, gerçek ve terstir?
Yandaki animasyona göre aşağıdakilerden hangisi odakla ayna arasındaki cismin görüntüsünün özelliğidir?
Animasyona göre tümsek aynaya gelen ışığın izlediği yol ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenebilir? 
Animasyona göre tümsek aynalarda görüntü oluşumu ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenebilir?
Tümsek aynada oluşan görüntünün özelliklerinden hangisi yanlıştır?

      7.Sınıf Aynalar ve Görüntü Özellikleri Test Hakkında:

       Aynalar ve Görüntü Özellikleri uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

       1. 7.Sınıf Aynalar ve Görüntü Özellikleri Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Aynalar ve Görüntü Özellikleri konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Bunun yanında Aynalar ve Görüntü Özellikleri testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Aynalar ve Görüntü Özellikleri testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Aynalar ve Görüntü Özellikleri testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Aynalar ve Görüntü Özellikleri kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Aynalar ve Görüntü Özellikleri çalışma testi öğrenme hedeflidir. İnteraktif Aynalar ve Görüntü Özellikleri testi hazırlanırken özellikle sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar Aynalar ve Görüntü Özellikleri testinin başarısını artıracaktır. Online Aynalar ve Görüntü Özellikleri testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak bizimle yorumlarınızı paylaşınız.

testimiz.com

       2. 7.Sınıf Aynalar ve Görüntü Özellikleri Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif Aynalar ve Görüntü Özellikleri test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak Aynalar ve Görüntü Özellikleri konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Aynalar ve Görüntü Özellikleri kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Aynalar ve Görüntü Özellikleri çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Aynalar ve Görüntü Özellikleri etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Aynalar ve Görüntü Özellikleri testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Aynalar ve Görüntü Özellikleri testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

       3. 7.Sınıf Aynalar ve Görüntü Özellikleri Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Aynalar ve Görüntü Özellikleri konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Aynalar ve Görüntü Özellikleri testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü Aynalar ve Görüntü Özellikleri çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Aynalar ve Görüntü Özellikleri konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Aynalar ve Görüntü Özellikleri test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Aynalar ve Görüntü Özellikleri kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece Aynalar ve Görüntü Özellikleri testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

       4. Etkileşimli Aynalar ve Görüntü Özellikleri Testi Telif Hakkı:

Aynalar ve Görüntü Özellikleri etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Aynalar ve Görüntü Özellikleri testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Aynalar ve Görüntü Özellikleri konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Aynalar ve Görüntü Özellikleri kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Aynalar ve Görüntü Özellikleri testinin kullanımı özel izne tabidir.