7. Sınıf Deyimler ve Atasözleri Test

12 Eylül 2023 1 By testimiz.com

7. Sınıf Deyimler ve Atasözleri

Test Çöz

İndir

 

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde ‘korkmak,rahatsız olmak’ anlamında bir deyim vardır?
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisinde deyim yanlış kullanılmıştır?
Aşağıdaki deyimlerden hangisi farklı bir anlamda kullanılmıştır?
Veya Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “kapı” kelimesiyle yapılmış bir deyim yoktur?
Hangisi deyim değildir?
Aşağıdakilerin hangisinde deyim yoktur?
“Gözünü budaktan esirgememek” deyimi kimler için kullanılır?
‘Dilini yutmak’ deyiminin anlamı hangi seçenekte verilmiştir?
Aşağıdaki deyimlerden hangisinde kaynaşma sesi kullanılmamıştır?
Ancak Aşağıdaki deyimlerden hangisinin karşısında verilen açıklaması yanlıştır?
“Çenesi düşük” deyiminin anlamı hangi seçenekte doğru olarak verilmiştir?
Aşağıdaki cümlelerden altı çizili deyimlerden hangisi “söylemek istediğini bir türlü söyleyememek” anlamını içeren bir deyimdir?

       7. Sınıf Deyimler ve Atasözleri Test:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Deyimler ve Atasözleri testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Deyimler ve Atasözleri konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Deyimler ve Atasözleri testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Deyimler ve Atasözleri testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Deyimler ve Atasözleri testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Deyimler ve Atasözleri testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Deyimler ve Atasözleri testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Deyimler ve Atasözleri testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Deyimler ve Atasözleri Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Deyimler ve Atasözleri testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Deyimler ve Atasözleri testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Deyimler ve Atasözleri test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Deyimler ve Atasözleri testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Deyimler ve Atasözleri Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Deyimler ve Atasözleri testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Deyimler ve Atasözleri testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Deyimler ve Atasözleri testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Deyimler ve Atasözleri testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Deyimler ve Atasözleri testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Deyimler ve Atasözleri testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Deyimler ve Atasözleri testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Deyimler ve Atasözleri testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Deyimler ve Atasözleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Deyimler ve Atasözleri testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Deyimler ve Atasözleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Deyimler ve Atasözleri testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…