7.Sınıf Din Kültürü Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz Muhammed (sav) Test

4 Ocak 2023 0 By testimiz.com

7.Sınıf Din Kültürü Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz Muhammed

Test Çöz

İndir

 

Aşağıdakilerden hangisi bir sorunu ele alış biçimi, bir kimsenin bir sorun karşısında tuttuğu yol, davranış şeklidir?  
Ya da Aşağıdakilerden hangisi hak ve hukuku gözetmek, her şeye hakkını vermek, her şeyi yerli yerinde yapmak ve doğruluk anlamlarına gelir?
Aşağıdakilerden hangisi Allah’a tevekkül ederek yaşanan sıkıntıların üstesinden gelmek için çaba harcamak ve elden gelen gayreti göstermektir?
Veya Aşağıda verilenlerden hangisini yapan kişi öz denetim sahibidir? 
Adaletle ilgili aşağıda verilen yargılardan hangisi doğru değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi kelime anlamı olarak mizaç, tabiat,huy anlamına gelirken terim olarak, insanlarda bulunan iyi ve kötü tüm özellikleri kapsamakla birlikte daha çok güzel davranışlar için kullanılır?
Ancak Aşağıda verilenlerden hangisi güzel ahlaki tutum ve davranışlardan birisi değildir?
Aşağıda verilen terimlerden hangisi insanın söz ve davranışlarında doğru olması ve yalandan uzak durmasıdır?
Öz denetimle ilgili aşağıda verilen ifadelerden hangisi doğru değildir?
Sabırla ilgili aşağıda verilen yargılardan hangisi doğru değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi kişiyi diğer insanlara karşı dikkatli, özenli, ölçülü davranmaya yönelten bir değerdir?
Saygı ile ilgili aşağıda verilen ifadelerden hangisi doğru değildir?
Hz. Peygamber hayatı boyunca insanları birbirlerine yaklaştıran ve aradaki sevgi bağını kuvvetlendiren davranışlara rehberlik etmiştir. Aşağıda verilenlerden hangisi Hz. Peygamber”in toplumda sevgiyi artırmak için yaptığı eylemlerden birisi değildir?
Sorumlulukla ilgili aşağıdaki yargılardan hangisi doğru değildir?
Vatanseverlikle ilgili aşağıda verilen yargılardan hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğru değildir?
Yardımseverlik ile ilgili aşağıda verilen yargılardan hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki davranışlardan hangisi doğru değildir?
Ya da Aşağıda verilenlerden hangisi Felak Suresi’nde yer almaz?
Aşağıda verilen ifadelerden hangisi yanlıştır?

       7.Sınıf Din Kültürü Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz Muhammed (sav) Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Allah’ın Kulu ve Elçisi Hz. Muhammed (sav) testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…