7.Sınıf Fen Bilimleri 5.Ünite Testleri

29 Ocak 2023 0 By testimiz.com

7.Sınıf Fen Bilimleri 5.Ünite Testleri

7. Sınıf Işığın Soğurulması Test

7. Sınıf Aynalar Test

7. Sınıf Beyaz Işık ve Renkler Test

7. Sınıf Aynalar ve Görüntü Özellikleri Test

7. Sınıf Işığın Kırılması Test

7. Sınıf Mercekler Test

7. Sınıf Işığın Madde ile Etkileşim Test

7. Sınıf Fen Bilimleri 5. Ünite Değerlendirme Testi

7. Sınıf Fen Bilimleri 2. Dönem 1. Deneme Test

7. Sınıf Işığın Soğurulması Test Çalışması

7. Sınıf Aynalar Çalışma Testi

7. Sınıf Beyaz Işık ve Renkler Çalışma Testi

7. Sınıf Aynalar ve Görüntü Özellikleri Çalışma Testi

7. Sınıf Işığın Kırılması Çalışma Testi

7. Sınıf Mercekler Çalışma Testi

7. Sınıf Mercekler ve Görüntü Özellikleri Çalışma Testi

7. Sınıf Aynalar ve Görüntü Özellikleri Çalışma Testi

7. Sınıf Işığın Madde ile Etkileşimi Çalışma Testi

7. Sınıf Fen Bilimleri 5. Ünite Çalışma Testi

Aynalarda Görüntü Oluşumu

Mercekler ve Görüntü Özellikleri

5.Ünite Işığın Madde İle Etkileşimi

Mercekler ve Merceklerin Kullanım Alanları

Işığın Kırılması

Aynalar Ve Görüntü Özellikleri

Renklerin Oluşumu

Aynalar ve Aynaların Kullanım Alanları

Ya da Işığın Soğurulması

Işığın Madde ile Etkileşimi

Işığın Kırılması Ve Mercekler

Veya Işık Kazanım

5.Ünite Değerlendirme

       7.Sınıf Fen Bilimleri 5.Ünite Testleri Hakkında:

      Ünite Çalışmaları:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Yani test çözerken öğrendiklerimizi pekiştirirken yeni bilgilerde edinebiliriz. 5.Ünite Testleri özellikle bu amaçla hazırlanmıştır. Düzenli tekrar kalıcı öğrenmeyi sağlar. Özellikle 5.Ünite testleri düzenli tekrar yapmak için oluşturulmuştur. Çünkü 5.Ünite testlerinde her tekrar yeni bir çalışma olarak karşınıza çıkacaktır.

İnteraktif 5.Ünite testleri genellikle eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. 5.Ünite testlerii hazırlanırken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca 5.Ünite testlerinde ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında 5.Ünite testlerinde sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Genellikle öğretmen görüşleri doğrultusunda hazırlanan 5.Ünite testleri bireysel öğrenmeyi sağlamak için özenle hazırlanmıştır.

      Ünite Testleri Yapısı:

İnteraktif 5.Ünite testleri özellikle dinamik bir yapıdadır. Genellikle tekrar tekrar çözmek için tasarlanmıştır. 5.Ünite testlerinde soru ya da cevaplar her tekrarda yer değiştirmektedir. Böylece 5.Ünite testlerini çözerken her tekrarda yeni bir test çözeceksiniz. Yani ezberlemeden kalıcı öğreneceksiniz. Sanal 5.Ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Sorularda seçenek sayısı sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşur. İlkokul seviyesindeki testler genellikle üç seçenekten oluşur. Ancak dördüncü sınıf testleri 4 seçenekten oluşmuştur. Diğer yandan ortaokul seviyesindeki testlerimiz 4 seçenekten oluşmaktadır.

      Testleri Çözme ve Değerlendirme:

Özellikle 5.Ünite testleri sanal etkileşimli bir çalışmalardır. Ancak 5.Ünite testlerini çözmek için -BAŞLA- düğmesine basınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. 5.Ünite testlerinde işaretlediğiniz her sorunun değerlendirmesini hemen görebilirsiniz. Yani sonucu doğru ya da yanlış olarak görebilirsiniz. Ancak yanlış yapınca üzülmeyiniz. Çünkü tekrar cevaplama hakkınız bulunmaktadır. Lakin notunuz azalacaktır. Etkileşimli 5.Ünite testlerinde alttaki yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Lakin isterseniz liste bölümünde istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Ayrıca listede çözdüğünüz ya da yanlış yaptığınız soruları da görebilirsiniz. İnteraktif 5.Ünite testleri bitince -Değerlendir- düğmesine basınız. Ekranda değerlendirme sonuçları ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Öğretmen görüşü doğrultusunda 5.Ünite testlerini tekrar çözebilirsiniz. Ancak Bunu için sayfayı yenilemelisiniz.

      Telif Hakkı:

Özellikle 5.Ünite testleri özgün bir çalışmadır. Genellikle intihal denetimi yapılarak yayınlanmaktadır. Yani 5.Ünite testlerinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Ancak bütün hakları saklıdır. 5.Ünite testleri sitemiz üye veya ziyaretçileri için özel hazırlanmıştır. Ancak 5.Ünite testleri genel eğitim amacı taşır. Ticari amaçla kullanılamaz. Diğer yandan 5.Ünite testlerinin başkaca kullanımı özel izne bağlıdır. Başarılar…

.