7.Sınıf Fen Bilimleri Ağırlık Nedir? Testimiz

8 Aralık 2021 0 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Fen Bilimleri Ağırlık Nedir

7.Sınıf Fen Bilimleri Ağırlık Bir Kuvvettir

Başla

TEBRİKLER.

7.Sınıf Fen Bilimleri Ağırlık Bir Kuvvettir

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       7.Sınıf Fen Bilimleri Ağırlık Nedir Konu Testi Hakkında:

      Not: Ağırlık Nedir testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Ağırlık Nedir test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Ağırlık Nedir testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Evrende bulunan tüm cisimler birbirine çekim kuvveti uygular. Bütün gök cisimleri hem birbirine hem de üzerindeki cisimlere uyguladığı kuvvete ne ad verilir?
Yerkürenin, üzerinde bulunan cisimlere uyguladığı kuvvete ne ad verilir?
Kütle çekim kuvveti ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi doğru değildir?
Kuvvetin ölçülebilen bir büyüklük olduğu ve dinamometre ile ölçüldüğü bilinmektedir. Dinamometre ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Kütleye etki eden yer çekimi kuvvetine ağırlık denir. Ağırlıkla ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi kütle birimi değildir?
Yer çekimi kuvveti Dünya’daki bütün kütleler üzerine etki eder. Kütleye etki eden yer çekimi kuvveti, ağırlık olarak adlandırılır. Kütle ve ağırlık hakkında aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Kutuplardan ekvatora götürülen bir cismin ağırlığı nasıl değişir?
Dünya yüzeyindeki bir cismin ağırlığını aşağıdakilerden hangisi etkilemez?
Dünya’dan Ay’a giden astronotların kütlesi ve ağırlığı nasıl etkilenir?  
Kütle ile ilgili aşağıda verilen ilgilerden hangisi doğru değildir?
Ağırlık ile ilgili aşağıda verilen ilgilerden hangisi doğru değildir?

 

      Ağırlık Nedir Testi:

      Öncelikle Ağırlık Nedir testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Ağırlık Nedir çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Ağırlık Nedir testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Ağırlık Nedir çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Ağırlık Nedir testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Ağırlık Nedir testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Ağırlık Nedir testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Ağırlık Nedir testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Ağırlık Nedir testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Ağırlık Nedir testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Ağırlık Nedir testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Ağırlık Nedir testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Ağırlık Nedir testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Ağırlık Nedir testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Ağırlık Nedir testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Ağırlık Nedir testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Ağırlık Nedir testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Ağırlık Nedir testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Ağırlık Nedir testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Ağırlık Nedir testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Ağırlık Nedir testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Ağırlık Nedir testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…