7.Sınıf Kütle ve Ağırlık İlişkisi Testimiz

8 Aralık 2021 2 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Kütle ve Ağırlık İlişkisi

 

7.Sınıf Kütle ve Ağırlık Farklı Kavramlardır

Başla

TEBRİKLER.

7.Sınıf Kütle ve Ağırlık Farklı Kavramlardır

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

       7.Sınıf Fen Bilimleri Kütle ve Ağırlık İlişkisi Konu Testi Hakkında:

      Not: Kütle ve Ağırlık İlişkisi testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Kütle ve Ağırlık İlişkisi test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Kütle ve Ağırlık İlişkisi testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Aşağıdakilerden hangisi madde miktarının ölçüsüdür?
Aşağıda verilenlerden hangisi kütle birimi değildir?
Kütleye etki eden yer çekimi kuvvetine ne denir?  
Dünya üzerinde kutuplardan ekvatora doğru gidildikçe cisme etki eden yer çekimi kuvveti azalır. Bunun sonucunda aşağıdakilerden hangisi gözlenir?
Ağırlıkla ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Bir cisme etki eden yer çekimi kuvveti, cisim ile yer arasındaki uzaklığa bağlı olarak değişir. Yer ile cisim arasındaki uzaklık arttıkça kütle çekim kuvveti azalır. Aşağıdakilerden hangisi bunun sonuçlarından birisi değildir?
Kütle ile ilgili aşağıda verilenlerden hangisi doğru değildir?
Ağırlık ile ilgili aşağıda verilenlerden hangisi doğru değildir?
Dünya’dan Ay’a giden bir astronotun kütlesi ve ağırlığı nasıl etkilenir?
Aşağıda verilen kütle ilgili bilgilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki illerimizin hangisinde kütle çekim kuvveti daha azdır?
Bütün gök cisimlerinin kendi üzerindeki cisimlere uyguladığı kütle çekim kuvvetinin büyüklüğü birbirinden farklıdır. Bu bilgiye göre aşağıdakilerden hangisini söylemek doğru değildir?

      Kütle ve Ağırlık İlişkisi Testi:

      Öncelikle Kütle ve Ağırlık İlişkisi testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Kütle ve Ağırlık İlişkisi çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Kütle ve Ağırlık İlişkisi testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Kütle ve Ağırlık İlişkisi çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Kütle ve Ağırlık İlişkisi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Kütle ve Ağırlık İlişkisi testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Kütle ve Ağırlık İlişkisi testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Kütle ve Ağırlık İlişkisi testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Kütle ve Ağırlık İlişkisi testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Kütle ve Ağırlık İlişkisi testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Kütle ve Ağırlık İlişkisi testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Kütle ve Ağırlık İlişkisi testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Kütle ve Ağırlık İlişkisi testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Kütle ve Ağırlık İlişkisi testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Kütle ve Ağırlık İlişkisi testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Kütle ve Ağırlık İlişkisi testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Kütle ve Ağırlık İlişkisi testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Kütle ve Ağırlık İlişkisi testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Kütle ve Ağırlık İlişkisi testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Kütle ve Ağırlık İlişkisi testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Kütle ve Ağırlık İlişkisi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Kütle ve Ağırlık İlişkisi testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…