7.Sınıf Fen Bilimleri Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji Testimiz

8 Aralık 2021 0 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Fen Bilimleri Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji

7.Sınıf Fen Bilimleri Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji Testi

Başla

TEBRİKLER.

7.Sınıf Fen Bilimleri Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji Testi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       7.Sınıf Fen Bilimleri Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji Konu Testi Hakkında:

      Not: Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Cisimlerin hareket ettiği yüzeylerle arasında etkileşim vardır. Bu etkileşimden dolayı harekete karşı, zıt yönde bir tepki oluşur. Temas eden yüzeylerin arasında hareketi zorlaştıracak veya engelleyecek biçimde ortaya çıkan etkiye ne denir?
Aşağıdakilerden hangisi hareket hâlindeki cisimleri yavaşlatan hatta durduran bir kuvvet olduğundan cisimlerin süratinin azalmasına neden olur?  
Hareketli cisimlerin sürati azaldığında hangisinde azalma görülür?
Bir cismi az pürüzlü yüzeyde hareket ettirmek çok pürüzlü yüzeylere göre daha kolaydır. Bunun nedeni nedir?
Islak ve kaygan zeminde hareket etmenin zor olmasının temel nedeni hangisidir?
Havanın içinde hareket eden bir cisme hareketini engelleyici yönde etki eden sürtünme kuvvetine ne denir?
Aşağıda verilen sürtünme kuvveti hakkında bilgilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdakilerden hangisi hava direncini artırmak için yapılmıştır?
Hava ve su direnci aşağıdakilerden hangisinin azalmasına neden olur?
Sürtünme kuvveti ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Sürtünme kuvveti ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?  
Aşağıda verilenlerden hangisi günlük yaşamda kinetik enerjinin sürtünme kuvveti etkisi ile ısı enerjisine dönüşmesine örnek oluşturmaz?

 

      Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji Testi:

      Öncelikle Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Sürtünme Kuvveti ve Kinetik Enerji testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…