7.Sınıf Hac ve Kurban Test

7.Sınıf Hac ve Kurban Test

7.Sınıf Hac ve Kurban   Test Çöz İndir   Aşağıda verilenlerden hangisi maddi imkânı olan Müslümanların yılın belli günlerinde ibadet niyetiyle ihrama giyerek vakfe yapıp Kâbe’yi tavaf etmeleri ile yapılan ibadettir? Ya da Aşağıda verilenlerden hangisi haccın şartlarından birisi değildir? Aşağıdakilerden hangisi hac ibadetinin amaçlarından biri değildir? Veya Aşağıda verilenlerden hangisi haccın farzlarından biri değildir? […]

7.Sınıf Hac ve Kurban

 

Test Çöz

İndir

 

Aşağıda verilenlerden hangisi maddi imkânı olan Müslümanların yılın belli günlerinde ibadet niyetiyle ihrama giyerek vakfe yapıp Kâbe’yi tavaf etmeleri ile yapılan ibadettir?
Ya da Aşağıda verilenlerden hangisi haccın şartlarından birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi hac ibadetinin amaçlarından biri değildir?
Veya Aşağıda verilenlerden hangisi haccın farzlarından biri değildir?
Hac ibadeti sırasında aşağıdakilerden hangisi önce yapılır?
Hac ibadeti ile ilgili aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyrulmuştur: -…Yoluna gücü yetenlerin Kâbe’yi haccetmesi, Allah’ın insanlar üzerindeki bir hakkıdır…- Bu ayete göre aşağıdakilerden hangisi hacca gitmenin şartlarından birisi eğildir?
Aşağıdaki ibadetlerden hangisi öncelikle Allah’ın (c.c.) rızasını kazanmak, verdiği sağlık ve zenginlik nimetinden dolayı şükretmek ve Allah’a (c.c.) yakınlaşmak için yapılır?
Hacı adayları giydikleri beyaz kıyafetlerle ölümü hatırlarlar ve ölmeden önce tövbe etme fırsatı bularak ibadet sayesinde hacılar diğer insanlara karşı aşağıdakilerden hangisini yapmazlar?
Hacca giden bir Müslüman aşağıdakilerden hangisini yapmaz?
Aşağıdakilerden hangisi Allah’a (c.c.) ibadet etmek için yapılan yeryüzündeki ilk mabettir?
Hac sırasında aşağıdakilerden hangisinde herhangi bir nedenle bulunmayanın haccı kabul edilmez?  
Aşağıda verilenlerden hangisi mahşerin provası niteliğindedir?
Ancak Aşağıdakilerden hangisi Kurban Bayramı’nda kurban kesilen ve şeytan taşlanan yerdir?  
Ya da Aşağıdakilerden hangisi ihrama giren kişinin Kâbe’ye varıncaya kadar yolculuğu esnasında yaptığı bir duadır?  
Aşağıda verilenlerden hangisi hac veya umre ibadeti sırasında Kâbe’nin yanında bulunan Safa ile Merve tepeleri arasında Safa tepesinden başlayarak Merve tepesine doğru dört gidiş, üç geliş olmak üzere yedi kez gidip gelmektir?  
Adak kurbanı ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?  
Kurban eti ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?  
Aşağıda verilenlerden hangisi hac mevsiminin dışında istenilen bir vakitte tıraş olup ihramdan çıkarak yapılan bir ibadettir?
Aşağıda hac ile ilgili verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?

     7.Sınıf Hac ve Kurban Test:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Hac ve Kurban testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Hac ve Kurban konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Hac ve Kurban testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Hac ve Kurban testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Hac ve Kurban testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Hac ve Kurban testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Hac ve Kurban testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Hac ve Kurban testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Hac ve Kurban Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Hac ve Kurban testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Hac ve Kurban testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Hac ve Kurban test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Hac ve Kurban testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Hac ve Kurban Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Hac ve Kurban testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Hac ve Kurban testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Hac ve Kurban testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Hac ve Kurban testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Hac ve Kurban testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Hac ve Kurban testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Hac ve Kurban testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Hac ve Kurban testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Hac ve Kurban testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Hac ve Kurban testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Hac ve Kurban testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Hac ve Kurban testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM