7.Sınıf Işığın Soğurulması Konu Testi

6 Şubat 2021 0 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Işığın Soğurulması Konu Testi

7.Sınıf Işığın Soğurulması

Başla

TEBRİKLER.

7.Sınıf Işığın Soğurulması

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

Aşağıdakilerden hangisi ışığın soğurulmasına örnek oluşturmaz?
Verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıda verilen eşyalardan hangisi ışığı daha az soğurur?
Hangisinde ışık enerjisi hareket enerjisine dönüşür?
Aşağıdakilerden hangisinde beyaz ışık renklerine ayrılmaz?
İfadelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi ışığın soğurulmasına bağlı değildir?
Hangisi ana renklerden birisi değildir?
Aşağıdaki renklerden hangisi beyaz rengi oluşturan renklerden birisi değildir?
Kırmızı renkteki bir eşyaya yöneltilen ışıklardan hangisi rengini değiştirmez?
Aşağıdaki araçların hangisinde güneş pili kullanılmaz?
Işığın koyu renklerde soğurulması sonucu aşağıdaki enerjilerden hangisi açığa çıkar?

       7.Sınıf Işığın Soğurulması Konu Testi Hakkında:

       Işığın Soğurulması uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

       1. 7.Sınıf Işığın Soğurulması Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

      Işığın Soğurulması konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Bunun yanında Işığın Soğurulması testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Işığın Soğurulması testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Işığın Soğurulması testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Işığın Soğurulması kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Işığın Soğurulması çalışma testi öğrenme hedeflidir. İnteraktif Işığın Soğurulması testi hazırlanırken özellikle sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar Işığın Soğurulması testinin başarısını artıracaktır. Online Işığın Soğurulması testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak bizimle yorumlarınızı paylaşınız.

testimiz.com

       2. 7.Sınıf Işığın Soğurulması Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

      Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif Işığın Soğurulması test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak Işığın Soğurulması konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Işığın Soğurulması kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Işığın Soğurulması çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Işığın Soğurulması etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Işığın Soğurulması testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Işığın Soğurulması testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

       3. 7.Sınıf Işığın Soğurulması Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

      Işığın Soğurulması konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Işığın Soğurulması testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü Işığın Soğurulması çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Işığın Soğurulması konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Işığın Soğurulması test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Işığın Soğurulması kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece Işığın Soğurulması testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

       4. Etkileşimli Işığın Soğurulması Testi Telif Hakkı:

      Işığın Soğurulması etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Işığın Soğurulması testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Işığın Soğurulması konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Işığın Soğurulması kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Işığın Soğurulması testinin kullanımı özel izne tabidir.