7.Sınıf Matematik 1.Ünite Konu Testleri

4 Ağustos 2020 0 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Matematik 1.Ünite

Tam Sayılarla İşlemler

Tam Sayılarla Toplama İşlemleri

Tam Sayılarla Çıkarma İşlemleri

Tam Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemleri

Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri

-Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri

Tam Sayılarla Bölme İşlemleri

Tam Sayıların Kendisi ile Tekrarlı Çarpımı

-Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler

Tam Sayıların Kuvveti 

Tam Sayılar Problemleri

-Tam Sayılarla İşlemler

Toplama İşleminde Kolaylıklar

 1.Ünite 1.Değerlendirme

Tam Sayılarda Toplama İşlemi

Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi

-Tam Sayılarda Çarpma İşlemi 

Tam Sayılarda Bölme İşlemi 

Tam Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemleri 

Problemler Kazanım

-Tam Sayılarda İşlemler

1.Ünite Tam Sayılardan Rasyonel Sayılara

Tam Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemleri

Adım Adım İşlemler ve Problemler

Tam Sayıların Kuvveti ve Örüntüler

1.Ünite Tam Sayılardan Rasyonel Sayılara

-Tam Sayılarda İşlemler

Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi

       7.Sınıf Matematik 1.Ünite Testleri Hakkında:

      Çevrimiçi 7.Sınıf 1.Ünite Testleri özellikle öğrenme hedefli hazırlanmıştır. Konu testleri genellikle ünite işlenişine göre sıralanmıştır. Ancak 7.Sınıf 1.Ünite Testlerini konunun işlenişini takip eden süreçte çözmeniz gerekir. Diğer yandan istediğiniz zaman istediğiniz testi çözebilirsiniz. Çünkü düzenli tekrar kalıcı öğrenmenizi sağlayacaktır. Çevrimiçi 7.Sınıf 1.Ünite testler özellikle tekrar tekrar çözmek üzere düzenlenmiştir. Yani her tekrarda soru ve seçenekler yer değiştirmektedir. Böylelikle ezberlemeden öğrenme sağlanmaktadır.

testimiz.com

       Çevrimiçi 7.Sınıf 1.Ünite Testlerinin Hazırlanışı:

       Çevrimiçi 7.Sınıf 1.Ünite konu testleri İnteraktif veya etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik 7.Sınıf 1.Ünite testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Ayrıca 7.Sınıf 1.Ünite testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü 7.Sınıf 1.Ünite testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Online 7.Sınıf 1.Ünite çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü 7.Sınıf 1.Ünite hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik 7.Sınıf 1.Ünite konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar 7.Sınıf 1.Ünite testlerinin başarısını artırmaktadır. Sanal 7.Sınıf 1.Ünite tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

      Konu Testlerinin Yapısı:

      İnteraktif 7.Sınıf 1.Ünite testleri genellikle çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı 7.Sınıf 1.Ünite kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak 7.Sınıf 1.Ünite testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede genellikle 4 seçenek tercih edilmiştir. Online 7.Sınıf 1.Ünite etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim 7.Sınıf 1.Ünite testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü 7.Sınıf 1.Ünite sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli 7.Sınıf 1.Ünite testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

.