7.Sınıf Matematik Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi Konu Testi

6 Kasım 2021 2 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Matematik Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi

 

7.Sınıf Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi

Başla

TEBRİKLER.

7.Sınıf Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       7.Sınıf Matematik Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi Konu Testi Hakkında:

      Not: Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.       Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

İşleminin sonucu hangisidir?
İşleminin sonucu hangisidir?
Ya da İşleminin sonucu hangisidir?
İşleminin sonucu hangisidir?
İşleminin sonucu hangisidir?
Veya İşleminin sonucu hangisidir?
İşleminin sonucu hangisidir?
İşleminin sonucu hangisidir?
Ya da İşleminin sonucu hangisidir?
İşleminin sonucu hangisidir?
İşleminin sonucu hangisidir?
Hangisinin sonucu farklıdır?

      Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Rasyonel Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…