7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri Test Çöz

8 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri

 

7.Sınıf Tam Sayılarda Çarpma İşlemi

Başla

TEBRİKLER.

7.Sınıf Tam Sayılarda Çarpma İşlemi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
1617181920
Son
Geri dön

 

Aşağıdaki ifadelerden hangileri doğrudur? 

 

I. Aynı işaretli iki tam sayının çarpımı pozitif tam sayıdır.

II. Zıt işaretli iki tam sayının çarpımı negatif tam sayıdır.

III. Çarpma işlemine göre “+1” etkisiz elemandır.

IV. Biri negatif, biri pozitif iki tam sayının çarpımı “0” dır. 

(-30) + (+12) . (-3) + (-5) . (+2) işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
(–2) x (+3) x (–5) x (+4) x (–6) işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
(–8) + (+2) x (–5) + (–7) x (–4) işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
(–3) x [(–21) + (+17)] + (–2) x [(–2) x (–4) + (–7) x (+5)] işleminin sonucu nedir?
(–1) x (–2) x (+3) x a = –60 ise a kaçtır?
a = –2, b = +3 ise 3a + 2b işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
[(-2) x (-3) x (+4)] + [(-9) x (-1) x (+10)] işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
[(+2) x (-7) + (-3) x (+8)] x [(-3) x (4) + (-5) + (+17)] işleminin sonucu nedir?
(-1).(-2).(+3) + (-7).(+2) işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
(–4) . ♥ . (+5) . (–1) = –40 eşitliğinde ♥ yerine hangi sayı gelmelidir?
a = -5, b = +2 için a.b + a.b işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
İki basamaklı en büyük negatif tam sayı ile iki basamaklı en küçük pozitif tek sayının çarpımı aşağıdakilerden hangisidir?
Üç basamaklı bir sayının iki basamaklı bir sayı ile çarpımı en az kaç basamaklı bir sayıdır?
a = -2, b = +3, c = -5 ise (-4a) + (-5) . a+b.c işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
a = -1, b = -2 için [(-a) + (b)] x [(a) + (-b)] işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
m = 5, n = 4 ise m . n çarpımının alabileceği en küçük değer nedir?
a, b, c pozitif tam sayılar olmak üzere a.b = 12 ve b.c = 15 ise a + b + c toplamının en büyük değeri nedir?
(-2).(5 + a) = 22 ise a tam sayısının değeri kaçtır?
(-2) + (-3) + (-5) . (-2) = m ve (-1) . (-2) + (-1) . (+5) = n ise (-m).(-n) işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?

 

 

       7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri
Konu Testi Hakkında:

      Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri Testinin Hazırlanışı:

      İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri Test Çalışmasının Yapısı:

      Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri test soruları genellikle çoktan seçmelidir. 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

 

      İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

      Çevrimiçi 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi atık oluşturmaz.

.

      7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri Testi Telif Hakkı:

      İlk olarak 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 7.Sınıf Tam Sayılarla Çarpma İşlemleri testinin kullanımı izne tabidir.