7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler Test Çöz

4 Ağustos 2020 0 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Tam Sayılarla Problemler

Başla

TEBRİKLER.

7.Sınıf Tam Sayılarla Problemler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

Ankara’da gündüz +12°C olan hava sıcaklığı gece sıcaklık 8°C düşecekmiş. Gece hava sıcaklığı kaç derece olur?
4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü 20 soruluk bir teste 12 doğru ve 8 yanlışı bulunan Ezgi’nin neti kaçtır?
18 soruluk bir teste, doğru cevaplanan her soru için +5, yanlış cevaplanan her soru için –2, boş bırakılan her soru için 0 puan alıyorlar.

Elif 12 soruyu doğru cevaplayıp, 1 soruyu boş bırakıp ve 5 soruyu da yanlış cevapladığına göre sınavdan kaç puan alır?

Deniz internet üzerinden çözdüğü bir testte doğru yaptığı her soru için (+3) puan alırken yanlış yaptığı her soru için (-2) puan almaktadır. Deniz bu teste 9 doğru ve 3 yanlış yaptığına göre kaç puan almıştır?
Düzenlenen bir futbol turnuvasında kazanan takım 2 puan ve berabere biten maçtan ise 1 puan almaktadır. 8 karşılaşmanın 57ini kazanım 3’ünü berabere bitiren takımın puanı kaç olur?
Bir giyim mağazasında 46 takım elbisenin 35 tanesini 30’ar TL karla ve geriye kalanları da 20’şer TL zararla satıyor. Bu mağaza kaç TL kar eder?
Ortalama sıcaklığı 22 derece olan bir odada yakılan soba odanın ısısını saatte 2 derce artırmakta ve oda her saat 1 derece ısı kaybetmektedir. Soba 3 saat yandıktan sonra sönüyor. 2 saat sonra odanın ısısı kaç derece olur?
Kumbarasında 75 TL’si olan Aylin, her hafta harçlığından 15 TL biriktirerek kumbarasına atıyor. Aylin en az kaç hafta sonra 210 TL biriktirmiş olur?
Suyun 68 m altında bulunan bir balık avlanmak için dakikada 2 metre yukarı çıkmaktadır. 10 dakika boyunca aynı hareketi yapan balık suyun kaç metre altında olur?
Avlanmak için deniz seviyesinin 24 m altına dalan bir dalgıç önce 7 metre yukarı çıkıyor sonra 3 metre aşağı iniyor. Dalgıcın deniz seviyesine göre bulunduğu son durumu ifade eden sayı hangisidir?
Bir şehirde hava sıcaklığı Cumartesi günü +5°C dir. Pazar günü hava sıcaklığı pazartesi gününe göre 7°C düşmüştür. Buna göre Pazar günü bu şehirdeki hava sıcaklığını tam sayı olarak ifaden sayı hangisidir?
Sıcaklığı 32°C olan bir odada çalıştırılan klima her dakikanın sonunda sıcaklığı 2°C düşürmektedir. Buna göre oda sıcaklığının 18°C olması için klima kaç dk çalıştırılmalıdır?