7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla İşlemler Test Çöz

8 Ekim 2021 5 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla İşlemler

 

7.Sınıf Tam Sayılarla İşlemler

Başla

TEBRİKLER.

7.Sınıf Tam Sayılarla İşlemler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
1617181920
Son
Geri dön

 

(–35) + (+17) =? İşleminin sonucu hangisidir?
(–19) + (–28) =? İşleminin sonucu hangisidir?
48 + (–15) =? İşleminin sonucu hangisidir?
(+27) – (+15) =? İşleminin sonucu hangisidir?
(–52) – (–16) =? İşleminin sonucu hangisidir?
(+33) – (–14) =? İşleminin sonucu hangisidir?
(–41) – (+23) =? İşleminin sonucu hangisidir?
(–18) – (–18) =? İşleminin sonucu hangisidir?
(–164) + (–126) = ? İşleminin sonucu hangisidir?
Bir termometre akşam +2 °C’u göstermekteydi. Gece ise akşam sıcaklığından 6 °C daha az olan sıcaklığı göstermiştir. Gece sıcaklığı kaç derece Celcius’tur?
Bir dağcı grubu, 1260 m tırmanıp mola veriyor. Daha sonra 1815 m daha tırmanarak dağın zirvesine varıyor. Bu dağın yerden yüksekliği kaç metredir?
Bir apartman görevlisi, apartmanın giriş katından başlayarak merdivenin 48 basamağını çıkıyor. Sonra aşağı doğru 23 basamak iniyor. Bu görevlinin, merdivenin kaçıncı basamağındadır?
[(+2) + (+3)] + [(–2) + (–3)] işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdaki işlemlerden hangisi doğrudur?
(–55) + (–42) + (+34) + (-14) + (50) işleminin sonucu aşağıdaki işlemlerden hangisinin sonucuna eşittir?
[(+3) + (–10) + (–8)] + [(–4) + (+21) + (–18)] işleminin sonucu kaçtır?
(–81) + (+17) + (–41) + (–16) + (–15) + (+66) işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
[(–25) + (+32)] + (–44) = (–25) + [Δ + (–44)] eşitliğinde Δ yerine hangi sayı gelmelidir?
|(–21) + (–15) + (–4)| + (–40) işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
||–100| + (–79) + (–14) + (–45)| işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?

       7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla İşlemler Konu Testi Hakkında:

      Etkileşimli Tam Sayılarla İşlemler Testinin Hazırlanışı:

İnteraktif Tam Sayılarla İşlemler konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak Tam Sayılarla İşlemler testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli Tam Sayılarla İşlemler testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi Tam Sayılarla İşlemler testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda Tam Sayılarla İşlemler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü Tam Sayılarla İşlemler testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası Tam Sayılarla İşlemler kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında Tam Sayılarla İşlemler testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif Tam Sayılarla İşlemler testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak Tam Sayılarla İşlemler testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online Tam Sayılarla İşlemler Test Çalışmasının Yapısı:

Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif Tam Sayılarla İşlemler test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Tam Sayılarla İşlemler konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü Tam Sayılarla İşlemler testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli Tam Sayılarla İşlemler testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Tam Sayılarla İşlemler testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. Tam Sayılarla İşlemler konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani Tam Sayılarla İşlemler testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Tam Sayılarla İşlemler testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda Tam Sayılarla İşlemler konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

 

      İnteraktif Tam Sayılarla İşlemler Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

Çevrimiçi Tam Sayılarla İşlemler testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli Tam Sayılarla İşlemler testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü Tam Sayılarla İşlemler çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak Tam Sayılarla İşlemler konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif Tam Sayılarla İşlemler testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü Tam Sayılarla İşlemler kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle Tam Sayılarla İşlemler testi atık oluşturmaz.

.

      Tam Sayılarla İşlemler Testi Telif Hakkı:

İlk olarak Tam Sayılarla İşlemler testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif Tam Sayılarla İşlemler testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. Tam Sayılarla İşlemler testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle Tam Sayılarla İşlemler konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Tam Sayılarla İşlemler kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Tam Sayılarla İşlemler testinin kullanımı izne tabidir.