7.Sınıf Sosyal Bilgiler 5.Ünite Değerlendirme Test

29 Ocak 2023 0 By testimiz.com

7.Sınıf Sosyal Bilgiler 5.Ünite Değerlendirme Test

Test Çöz

 

Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi teknolojik bir ürün değildir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisinin icadı ulaşım teknolojisinin başlangıcı sayılır?
Aşağıdakilerden hangisi aydınlatma teknolojisinin gelişmesini sağlayan en önemli icattır?
Veya Aşağıdakilerden hangisi ulaşım teknolojisinin gelişmesine bir katkı sağlamamıştır?
Aşağıdaki ulaşım araçlarından hangisi en gelişmiş olanıdır?
Aşağıdakilerden hangisi ulaşım alanında kullanılan bir enerji türü değildir?
ancak Aşağıdakilerden hangisi evde hayatımızı kolaylaştıran teknolojik ürünlerden birisi değildir?
Aşağıdaki teknolojik ürünlerden hangisi birden çok alanda kullanılmaktadır?
Aşağıdakilerden hangisi teknolojik gelişmelerin sonucu ile ilgili doğru bilgi vermiştir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi sağlık alanında kullanılan teknolojik bir ürün değildir?
Aşağıdaki bilim adamlarından hangisi iletişim alanında yaptığı icat ile tanınmaktadır?
Ulaşım alanında yapılan icatlardan birisi de uçaklardır. Aşağıdakilerden hangisi uçağı icat etmiştir?
I. Tekerlek 

 

 Uçak

III. Bisiklet

IV. Araba

Yukarıda verilen teknolojik icatları icat ediliş tarihlerine göre sıralarsak sıralama nasıl olur?

Teknolojik ürünlerle ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
Aşağıdakilerden hangisi televizyon izlerken uymamız gereken kurallardan değildir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi televizyon izlemenin zararlarından birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi bilgisayar kullanmanın olumsuz etkilerinden birisi değildir?

 

 

      7.Sınıf Sosyal Bilgiler 5.Ünite Değerlendirme Test Hakkında:

      Etkileşimli 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme Testinin Hazırlanışı:

      İnteraktif 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme Test Çalışmasının Yapısı:

      Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme test soruları genellikle çoktan seçmelidir. 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

 

      İnteraktif 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

      Çevrimiçi 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi atık oluşturmaz.

.

      7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme Testi Telif Hakkı:

      İlk olarak 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 7.Sınıf 5.Ünite Değerlendirme testinin kullanımı izne tabidir.