7.Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye ve Dünya Konu Testi

6 Şubat 2021 0 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye ve Dünya

7.Sınıf Türkiyede ve Dünyada Barış

Başla

TEBRİKLER.

7.Sınıf Türkiyede ve Dünyada Barış

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

Aşağıdakilerden hangisi Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’dür?
Aşağıdaki örgütlerden hangisi Mustafa Kemal Atatürk’ün 100. doğum yıl dönümü dolayısıyla 1981 yılını Dünya Barış Yılı olarak ilan etmiştir?
Ya da Aşağıdaki örgütlerden hangisinin kuruluş amacı barışa yönelik tehditleri önlemek, ülkeler arasında dostane ilişkiler kurmak, ulusların ekonomik ve sosyal alanda iş birliği yapmasını sağlamaktır?
Aşağıdakilerden hangisi üye ülkelerin özgürlük ve güvenliklerini korumaktır ve bir saldırı veya saldırı tehdidine karşı üyelerini savunma amacı ile kurulmuştur?
Amacı üye ülkelerin siyasi, askerî, ekonomik, çevre ve insani yükümlülüklerinin uygulanma durumlarını izlemek olan uluslara arası örgüt hangisidir?
Ülkemiz dünyada barışı destekleme ve koruma operasyonlarına ilk kez hangi savaşla katılmıştır?
Ülkemiz uluslararası siyasi, güvenlik, ekonomik, sağlık, gıda, kültür alanlarında faaliyet gösteren kuruluşlar içerisinde de yer almaktadır. Aşağıdaki örgütlerden hangisinin Amacı İslam dünyasının hak ve çıkarlarını korumak, üye devletler arasında iş birliğini ve dayanışmayı güçlendirmektir?
Kyoto Protokolü aşağıda verilen küresel sorunlardan hangisinin çözümüne yönelik olarak hazırlanmıştır?
Amacı Türk dünyasının tarihî ve kültürel birikimlerinden en geniş şekilde yararlanmak suretiyle Türk dili konuşan ülkeler arasındaki çok taraflı iş birliğinin geliştirilmesi olan örgüt hangisidir?
Veya Amacı insan haklarını, hukukun üstünlüğünü ve demokrasinin ilkelerini koruyup güçlendirmek, ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve çevre sorunlarına çözüm aramak olan örgüt hangisidir?
Amacı dünyadaki gıda ve tarımla ilgili çalışmaları organize edip geliştirerek gıda güvenliğini sağlamak olan uluslar arası örgüt hangisidir?
Aşağıda verilenlerden hangisi dünyada ortak miras öğelerinin korunmasında ve yaşatılmasında rol üstlenmiş kuruluşlardan biridir?

 

 

       7.Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye ve Dünya Konu Testi Hakkında:

      Etkileşimli 7.Sınıf Türkiye ve Dünya Testinin Hazırlanışı:

      İnteraktif 7.Sınıf Türkiye ve Dünya konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası 7.Sınıf Türkiye ve Dünya kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online 7.Sınıf Türkiye ve Dünya Test Çalışmasının Yapısı:

      Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif 7.Sınıf Türkiye ve Dünya test soruları genellikle çoktan seçmelidir. 7.Sınıf Türkiye ve Dünya konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. 7.Sınıf Türkiye ve Dünya konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda 7.Sınıf Türkiye ve Dünya konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

      İnteraktif 7.Sınıf Türkiye ve Dünya Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

      Çevrimiçi 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü 7.Sınıf Türkiye ve Dünya çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf Türkiye ve Dünya konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü 7.Sınıf Türkiye ve Dünya kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi atık oluşturmaz.

.

      7.Sınıf Türkiye ve Dünya Testi Telif Hakkı:

      İlk olarak 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 7.Sınıf Türkiye ve Dünya konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 7.Sınıf Türkiye ve Dünya kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 7.Sınıf Türkiye ve Dünya testinin kullanımı izne tabidir.