7.Sınıf Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri Testimiz

8 Aralık 2021 1 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri Testi

Başla

TEBRİKLER.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri Testi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       7.Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri Konu Testi Hakkında:

      Not: Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Aşağıda verilen şehirlerden hangisi ülkemizde nüfusun iklime bağlı olarak yoğun olduğu şehirlerden birisi değildir?
Aşağıdaki şehirlerden hangisi iklimin elverişli olmadığı ve bu yüzden nüfusun seyrek olduğu yerlerdendir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi yer şekilleri elverişsiz olduğu için seyrek nüfuslanmış yerlerden birisi değildir?
Aşağıdaki şehirlerimizden hangisi toprakları verimli olduğu için sık nüfuslanan yerlerden birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi sanayi ve ticaret faaliyetlerinden dolayı ülkemizde sık nüfuslanan yerlere örnek gösterilemez?
Veya Aşağıdaki şehirlerimizdin hangisi madencilik faaliyetlerinin varlığından dolayı sık nüfuslanan yerlere örnek gösterilemez?
Aşağıdakilerden hangisi ülkemizde, ulaşım faaliyetlerinin elverişli olmasından dolayı sık nüfuslanan yerlere örnek gösterilemez?
Aşağıda verilen şehirlerden hangisi turizm faaliyetlerinin varlığından dolayı ülkemizde sık nüfuslanan yerlere örnek gösterilemez?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi belli bir alanda yaşayan nüfusun o alanın yüzölçümüne bölünmesiyle elde edilen kişi sayısıdır?
Aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Ülkemizin nüfusu ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi doğrudur?
Ülkemizin nüfusu ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi doğrudur?

 

      Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri Testi:

      Öncelikle Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Türkiye’nin Nüfusunun Özellikleri testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…