7. Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri Test

12 Eylül 2023 1 By testimiz.com

7. Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri Test

Test Çöz

 

(+2) + (–1) =  + (+2) eşitliğinde ♦ yerine gelecek tam sayı hangisidir?
(+3) + (–1) + (–4)=? İşleminin sonucu hangisidir?
(+5) + (–8) + (–5) işleminin sonucu hangisidir?
(+1) + (–2) + (+3) + (–2)=? işleminin sonucu hangisidir?
(-13) + (20 + 13) = ? toplama işleminin aşağıda verilen çözüm adımlarının hangisinde birleşme özelliği kullanılmıştır?
(-25) + (30 + 25) = ? toplama işleminin aşağıda verilen çözüm adımlarının hangisinde ters eleman özelliği kullanılmıştır?
(+5) + ▲ = 0 

 

(-7) – ■ = -5

● + (-3) = +9

ise ▲ ■ ● işleminin sonucu kaçtır?

(–5) + (+4) = (+4) +  eşitliğinde ♦ yerine gelecek tam sayı hangisidir?
(–2) + (–7) = (–7) + (-2) işleminde toplama işleminin hangi özelliği gösterilmiştir?
[ (+7) (+2) ] + (+5) = (+7) +[ (+2) + (+5) ] işleminde toplama işleminin hangi özelliği gösterilmiştir?
(+18) + (0) = (+18) işleminde toplama işleminin hangi özelliği gösterilmiştir?
(–1) + [ (+6) + (+9) ] = [ (…..) + (+6) ] + (+9) işleminde verilmeyen hangisidir?

      7. Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri Test Hakkında:

      Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri Testinin Hazırlanışı:

      İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri Test Çalışmasının Yapısı:

      Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri test soruları genellikle çoktan seçmelidir. 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testini tekrar tekrar çözebilirsiniz.

 

      İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

      Çevrimiçi 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi atık oluşturmaz.

.

      7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri Testi Telif Hakkı:

      İlk olarak 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 7.Sınıf Tam Sayılarda Toplama İşleminin Özellikleri testinin kullanımı izne tabidir.