7. Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri Test

7. Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri Test

7. Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri

Test Çöz

 

 (–9) + (–8) : (+4) + 1 işleminin sonucu kaçtır?
(80 : 16 + 1) . 3 – 3 işleminin sonucu kaçtır?
15 – [5. (6 – 3) – (3 + 6) : 3] işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
[(–32) – (–2)5] : [(–109) – (–110)]5 işleminin sonucu kaçtır?
20 : 5 + 2 . 5 – 4 – 8 : 2 – 1 işleminin sonucu kaçtır?
6 – [12 : 3 + 2 – 2 (8 : 4) (4 – 7)] işleminin sonucu kaçtır?
[(+2)2 . (–2)3] : (+2) işleminin sonucu kaçtır?
(–12) + (+3) . (–6) – (–25) : (+5) işleminin sonucu kaçtır?
16 – 15 : 5 – (–2 + 2 . 3 – 1) işleminin sonucu kaçtır?
(3 – 6: 3 + 3) : (–5 + 6 : 3 + 5) işleminin sonucu kaçtır?
(–7) + (+6) – (–12) : (+3) = K ise –3K nın değeri kaçtır?
12012012 : 12 işleminin sonucu kaçtır?
Aşağıdaki ifadelerden kaç tanesi doğrudur?

 

I. (–1)5 : (–1)3 = +1

II. (–2)4 : (–2)3 = –2

lll. (–22) . (–2)3 = +32

IV. (–5)3 : (–5)2 = –5

V. (–3)5 : (–3)2 = –32

(+10)3 : (–102) = a ve (–10)2 : (52) = b ise ab sayısının sondan kaç basamağı sıfırdır?
a = –4, b = 2, c = –1 için a2 : b3 – c işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
m: (–3) = (–15) ve 35 : n = (–7) ise m:n aşağıdakilerden hangisidir?
(–12) sayısı ile bu sayının yarısının mutlak değerinin çarpımı nedir?
Aşağıdaki ifadelerden kaç tanesi yanlıştır?

 

I. (40) : (–2) = 20

II. 0 : (+5) = 0

III. 10 : (–1) = –10

IV. 100 : (+1) = 100

–19 – 6 . 8 : (–4) + 7 işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
(–32) : (–4) . (–2) : (–8) işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?

      7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri Test Hakkında:

      Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri Testinin Hazırlanışı:

İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri Test Çalışmasının Yapısı:

Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri test soruları genellikle çoktan seçmelidir. 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

 

      İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

Çevrimiçi 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi atık oluşturmaz.

.

      7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri Testi Telif Hakkı:

İlk olarak 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 7.Sınıf Tam Sayılarla Bölme İşlemleri testinin kullanımı izne tabidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.