7. Sınıf Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler Test

12 Eylül 2023 2 By testimiz.com

7. Sınıf Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler

Test Çöz

 

Ankara’da gündüz +12°C olan hava sıcaklığı gece sıcaklık 8°C düşecekmiş. Gece hava sıcaklığı kaç derece olur?
4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü 20 soruluk bir teste 12 doğru ve 8 yanlışı bulunan Ezgi’nin neti kaçtır?
18 soruluk bir teste, doğru cevaplanan her soru için +5, yanlış cevaplanan her soru için –2, boş bırakılan her soru için 0 puan alıyorlar.

 

Elif 12 soruyu doğru cevaplayıp, 1 soruyu boş bırakıp ve 5 soruyu da yanlış cevapladığına göre sınavdan kaç puan alır?

Deniz internet üzerinden çözdüğü bir testte doğru yaptığı her soru için (+3) puan alırken yanlış yaptığı her soru için (-2) puan almaktadır. Deniz bu teste 9 doğru ve 3 yanlış yaptığına göre kaç puan almıştır?
Düzenlenen bir futbol turnuvasında kazanan takım 2 puan ve berabere biten maçtan ise 1 puan almaktadır. 8 karşılaşmanın 57ini kazanım 3’ünü berabere bitiren takımın puanı kaç olur?

Bir giyim mağazasında 46 takım elbisenin 35 tanesini 30’ar TL karla ve geriye kalanları da 20’şer TL zararla satıyor. Bu mağaza kaç TL kar eder?

Ortalama sıcaklığı 22 derece olan bir odada yakılan soba odanın ısısını saatte 2 derce artırmakta ve oda her saat 1 derece ısı kaybetmektedir. Soba 3 saat yandıktan sonra sönüyor. 2 saat sonra odanın ısısı kaç derece olur?
Kumbarasında 75 TL’si olan Aylin, her hafta harçlığından 15 TL biriktirerek kumbarasına atıyor. Aylin en az kaç hafta sonra 210 TL biriktirmiş olur?
Suyun 68 m altında bulunan bir balık avlanmak için dakikada 2 metre yukarı çıkmaktadır. 10 dakika boyunca aynı hareketi yapan balık suyun kaç metre altında olur?
Avlanmak için deniz seviyesinin 24 m altına dalan bir dalgıç önce 7 metre yukarı çıkıyor sonra 3 metre aşağı iniyor. Dalgıcın deniz seviyesine göre bulunduğu son durumu ifade eden sayı hangisidir?
Bir şehirde hava sıcaklığı Cumartesi günü +5°C dir. Pazar günü hava sıcaklığı pazartesi gününe göre 7°C düşmüştür. Buna göre Pazar günü bu şehirdeki hava sıcaklığını tam sayı olarak ifaden sayı hangisidir?
Sıcaklığı 32°C olan bir odada çalıştırılan klima her dakikanın sonunda sıcaklığı 2°C düşürmektedir. Buna göre oda sıcaklığının 18°C olması için klima kaç dk çalıştırılmalıdır?

       7. Sınıf Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler Test Hakkında:

      Etkileşimli Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler Testinin Hazırlanışı:

İnteraktif Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler Test Çalışmasının Yapısı:

Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. 

 

      İnteraktif Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

Çevrimiçi Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi atık oluşturmaz.

.

      Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler Testi Telif Hakkı:

İlk olarak Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Tam Sayılarla İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler testinin kullanımı izne tabidir.