7.Sınıf Türkçe Eş Anlamlı Sözcükler Testi Pdf Cevaplı İndir

24 Ekim 2020 0 By testimiz.com

7.Sınıf Türkçe Eş Anlamlı Sözcükler Testi


CEVAP ANAHTARI

Tıkla Çöz

        7.Sınıf Türkçe Eş Anlamlı Sözcükler Testi Tanıtım:

        7.Sınıf Türkçe Eş Anlamlı Sözcükler testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

Bu yazı kısacası Eş Anlamlı Sözcükler çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Eş Anlamlı Sözcükler testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Eş Anlamlı Sözcükler testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

 

       Eş Anlamlı Sözcükler Testi Kaynak Bilgisi:

PDFEş Anlamlı Sözcükler testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Eş Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Eş Anlamlı Sözcükler testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Eş Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

testimiz.com

       PDF Eş Anlamlı Sözcükler Testi Yapısal Özellikleri:

PDF Eş Anlamlı Sözcükler testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Eş Anlamlı Sözcükler testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       Eş Anlamlı Sözcükler Test Çalışması Hakkında:

PDF Eş Anlamlı Sözcükler test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Eş Anlamlı Sözcükler testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Eş Anlamlı Sözcükler testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı Eş Anlamlı Sözcükler Testi Değerlendirme:

PDF Eş Anlamlı Sözcükler testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Eş Anlamlı Sözcükler testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

testimiz.com.tr

       PDF Eş Anlamlı Sözcükler Testi Telif Hakkı:

Eş Anlamlı Sözcükler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Eş Anlamlı Sözcükler testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Eş Anlamlı Sözcükler testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…