7.Sınıf İsim Tamlaması Test

23 Kasım 2022 0 By testimiz.com

7.Sınıf İsim Tamlaması Test

Test Çöz

***

 

      7.Sınıf İsim Tamlaması Test Hakkında:

      Not: İsim Tamlaması testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.       Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü İsim Tamlaması test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte İsim Tamlaması testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde belirtili isim tamlaması kullanılmamıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde zincirleme isim tamlaması vardır?
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisinde belirtili isim tamlamasında tamlayanla tamlanan arasına başka sözcükler girmiştir?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde takısız isim tamlaması yoktur?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde ortak tamlayan kullanılmıştır?
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisinde belirtisiz isim tamlaması kullanılmamıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde zincirleme isim tamlaması kullanılmıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde takısız isim tamlaması vardır?
Veya Aşağıdaki cümlelerin hangisindeki isim tamlamasında tamlayanla tamlanan yer değiştirmiştir?
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisinde zincirleme isim tamlaması yoktur?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde belirtili isim tamlaması yoktur?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde ortak tamlanan kullanılmıştır?
Ancak Aşağıdaki cümlelerin hangisinde belirtisiz isim tamlaması kullanılmıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde belirtili isim tamlaması vardır?
Veya Aşağıdaki cümlelerin hangisinde zincirleme isim tamlaması yoktur?

      İsim Tamlaması Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif İsim Tamlaması testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. İsim Tamlaması çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak İsim Tamlaması testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte İsim Tamlaması testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan İsim Tamlaması testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle İsim Tamlaması testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak İsim Tamlaması testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. İsim Tamlaması testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan İsim Tamlaması testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani İsim Tamlaması testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca İsim Tamlaması testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. İsim Tamlaması testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani İsim Tamlaması testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli İsim Tamlaması testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca İsim Tamlaması testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza İsim Tamlaması testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda İsim Tamlaması testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda İsim Tamlaması testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif İsim Tamlaması testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle İsim Tamlaması testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan İsim Tamlaması testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle İsim Tamlaması testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…