7.Sınıf Test Çöz

7.Sınıf Test Çöz

Türkçe Testleri

 1.Tema Konu Kazanım Testleri

 2.Tema Konu Kazanım Testleri

 3.Tema Konu Kazanım Testleri

4.Tema Konu Kazanım Testleri

5.Tema Konu Kazanım Testleri

6.Tema Konu Kazanım Testleri

7.Tema Konu Kazanım Testleri

 8.Tema Konu Kazanım Testleri

Matematik Testleri

 1.Ünite Konu Testleri

 2.Ünite Konu Testleri

 3.Ünite Konu Testleri

 4.Ünite Konu Testleri

 5.Ünite Konu Testleri

 6.Ünite Konu Testleri

Fen Bilimleri Testleri

1.Ünite Güneş Sistemi Ve Ötesi

 2.Ünite Hücre Ve Bölünmeler

 3.Ünite Kuvvet Ve Enerji

 4.Ünite Saf Madde Ve Karışımlar

 5.Ünite Işığın Madde İle Etkileşimi

 6.Ünite Canlılarda Üreme Büyüme Ve Gelişme

 7.Ünite Elektrik Devreleri

Sosyal Bilgiler Testleri

 1.Ünite Birey Ve Toplum

 2.Ünite Kültür Ve Miras

 3.Ünite İnsanlar Yerler Ve Çevreler

 4.Ünite Bilim Teknoloji Ve Toplum

 5.Ünite Üretim, Dağıtım Ve Tüketim

 6.Ünite Etkin Vatandaşlık

 7.Ünite Küresel Bağlantılar

İngilizce Testleri

Din Kültürü Ahlak Bilgisi Testleri

       7.Sınıf Test Çöz Hakkında:

      Ünite Çalışmaları:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Yani test çözerken öğrendiklerimizi pekiştirirken yeni bilgilerde edinebiliriz. 7.Sınıf Testleri özellikle bu amaçla hazırlanmıştır. Düzenli tekrar kalıcı öğrenmeyi sağlar. Özellikle 7.Sınıf testleri düzenli tekrar yapmak için oluşturulmuştur. Çünkü 7.Sınıf testlerinde her tekrar yeni bir çalışma olarak karşınıza çıkacaktır.

İnteraktif 7.Sınıf testleri genellikle eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. 7.Sınıf testlerii hazırlanırken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca 7.Sınıf testlerinde ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında 7.Sınıf testlerinde sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Genellikle öğretmen görüşleri doğrultusunda hazırlanan 7.Sınıf testleri bireysel öğrenmeyi sağlamak için özenle hazırlanmıştır.

      Ünite Testleri Yapısı:

İnteraktif 7.Sınıf testleri özellikle dinamik bir yapıdadır. Genellikle tekrar tekrar çözmek için tasarlanmıştır. 7.Sınıf testlerinde soru ya da cevaplar her tekrarda yer değiştirmektedir. Böylece 7.Sınıf testlerini çözerken her tekrarda yeni bir test çözeceksiniz. Yani ezberlemeden kalıcı öğreneceksiniz. Sanal 7.Sınıf testleri 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Sorularda seçenek sayısı sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşur. İlkokul seviyesindeki testler genellikle üç seçenekten oluşur. Ancak dördüncü sınıf testleri 4 seçenekten oluşmuştur. Diğer yandan ortaokul seviyesindeki testlerimiz 4 seçenekten oluşmaktadır.

      Testleri Çözme ve Değerlendirme:

Özellikle 7.Sınıf testleri sanal etkileşimli bir çalışmalardır. Ancak 7.Sınıf testlerini çözmek için -BAŞLA- düğmesine basınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. 7.Sınıf testlerinde işaretlediğiniz her sorunun değerlendirmesini hemen görebilirsiniz. Yani sonucu doğru ya da yanlış olarak görebilirsiniz. Ancak yanlış yapınca üzülmeyiniz. Çünkü tekrar cevaplama hakkınız bulunmaktadır. Lakin notunuz azalacaktır. Etkileşimli 7.Sınıf testlerinde alttaki yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Lakin isterseniz liste bölümünde istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Ayrıca listede çözdüğünüz ya da yanlış yaptığınız soruları da görebilirsiniz. İnteraktif 7.Sınıf testleri bitince -Değerlendir- düğmesine basınız. Ekranda değerlendirme sonuçları ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Öğretmen görüşü doğrultusunda 7.Sınıf testlerini tekrar çözebilirsiniz. Ancak Bunu için sayfayı yenilemelisiniz.

      Telif Hakkı:

Özellikle 7.Sınıf testleri özgün bir çalışmadır. Genellikle intihal denetimi yapılarak yayınlanmaktadır. Yani 7.Sınıf testlerinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Ancak bütün hakları saklıdır. 7.Sınıf testleri sitemiz üye veya ziyaretçileri için özel hazırlanmıştır. Ancak 7.Sınıf testleri genel eğitim amacı taşır. Ticari amaçla kullanılamaz. Diğer yandan 7.Sınıf testlerinin başkaca kullanımı özel izne bağlıdır. Başarılar…

.

19 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.