8.Sınıf Din Kültürü 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri Testi

19 Eylül 2020 0 Yazar: testimiz.com

8.Sınıf Din Kültürü 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri

8.Sınıf Din Kültürü 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri Testi

Başla

TEBRİKLER.

8.Sınıf Din Kültürü 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri Testi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
1617181920
Son
Geri dön

Aşağıda verilenlerden hangisi Hz. Peygambere vahiy yoluyla gelen, mushaflarda yazılı olan, değiştirilmeden nesilden nesile nakledilen, okunması ve yaşanması ile ibadet edilen, Allah’ın (c.c.) mucize kelamıdır?
Aşağıda verilenlerden hangisi İslam’ın temel kaynağıdır?
Kur’an-ı Kerim ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi Kur’an-ı Kerim’in içerdiği konulardan birisi değildir?
Kur’an-ı Kerim’in pek çok ismi bulunmaktadır. Aşağıda verilenlerden hangisi bunlardan birisi değildir?
Kur’an-ı Kerim’in isimlerinden hangisi İyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı, iman ile küfrü, helal ile haramı birbirinden ayıran anlamına gelmektedir?
Hz. Peygamber, hem kulluğu hem de kişiliği, ahlakı, aile yaşantısıyla Müslümanlara örnek olmuştur. İşte bu örnek yaşam tarzı ve yol göstericilik nasıl adlandırılır?
Aşağıda verilen Kur’an-ı Kerim’in ana konularından hangisi Allah’ın (c.c.) peygamberleri aracılığıyla bildirdiği esasları tereddütsüz kabul etmek, gerçek ve doğru olduğuna gönülden inanmaktır?
Ya da Aşağıda verilen Kur’an-ı Kerim’in ana konularından hangisi insanın, iyi veya kötü olarak vasıflandırmaya yol açan manevi nitelikleri, huyları ve bunların etkisiyle ortaya koyduğu davranışlarının bütünüdür?  
Aşağıda verilenlerden hangisi Kur’an-ı Kerim’deki geçmiş peygamberler ve kavimlerle ilgili ibret verici olayları ifade eder?  
Aşağıdakilerden hangisi insanlar arasındaki hukuki, beşeri ve sosyal ilişkileri düzenleyen hükümler anlamına gelir?
Nûr suresi, 56. ayet :- Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, Resüle itaat edin ki size merhamet edilsin.- ayetinde aşağıdaki ibadetlerden hangisine vurgu yapılmıştır?
Kıssalarla ilgili aşağıda verilenlerden hangisi doğru değildir?
Kur’an-ı kerim ile ilgili aşağıda verilenlerden hangisi doğru değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi İslam dininin temel kaynaklarından biri değildir?
Kur’an-ı Kerim’de yer alan hükümlerin anlaşılmasında aşağıdakilerden hangisi etkilidir?
Kur’an’da kıssalarda aşağıdakilerden hangisi anlatılır?
Nisâ suresi, 36. Ayet: -… Anne babaya, yakınlara, yetimlere, düşkünlere, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya ve elinizin altında bulunan kimselere iyilik edin…- ayetinde aşağıda verilenlerden hangisi öğütlenmemiştir?
Kur’an-ı Kerim’de yer alan, insanlar arasındaki hukuki, idari, mali, iktisadi ve beşeri ilişkilerini düzenleyen hükümlere ne ad verilir?
Hz. Peygamber’in (s.a.v.) vaktini, şartlarını vs. açıkladığı, hem beden hem mal ile yapılan ibadet hangisidir?

 

       8.Sınıf Din Kültürü 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle 5.Ünite Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…