8.Sınıf Din Zekat ve Sadaka Test

4 Eylül 2023 0 By testimiz.com

8.Sınıf Din Zekat ve Sadaka Ünite Değerlendirme

 Test Çöz

İndir

 

Yardımlaşma ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi doğru değildir?
Kur’an-ı Kerim’de Yüce Allah, “…İnsanları ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.”2 buyurarak insanın yaratılış amacının kendisine kulluk etmek olduğunu bildirmiştir. Allah’a (c.c.) kul olmak insana bazı sorumluluklar yükler. Aşağıdakilerden hangisi bu sorumluluklardan birisi olamaz?
Aşağıda verilenlerden hangisi paylaşma ve yardımlaşma için söylenemez?
“Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” hadisiyle peygamberimiz aşağıdakilerden hangisini anlatmak istemiştir?
Yardımlaşma ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi İslam’ın şartlarından birisidir?
Zekatla ilgili aşağıda verilen ifadelerden hangisi doğru değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi zekatın nasıl bir ibadet olduğu hakkında doğru bir yargıdır? 
Dinimizce, zekat ve sadaka niçin emredilmiştir?
Aşağıda verilenlerden hangisi sözcük olarak temizlik, çoğalma artma bereket anlamlarına gelen farz ibadettir?
Maddi durumu iyi olan Müslümanların yaklaşık malının kırkta birini vererek yerine getirdiği ibadet hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisinin zekatının verilmesi gerekir? 
Ya da Aşağıda verilenlerden hangisi üzerinden zekat verilmez? 
Aşağıda verilenlerden hangisinin zekatı olmaz?            
Veya Aşağıda verilenlerden hangisi üzerinden zekat verilmez? 
Aşağıdakilerden hangisine zekat vermek doğru olur?
Ancak Aşağıda verilenlerden hangisi zekat verirken dikkat etmemiz gereken durumlardan birisi değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi zekat verirken dikkat etmemiz gereken durumlardan birisi değildir?
Zekatın aşağıdaki hangi şekilde verilmesi uygun olur?                           
Zekat verirken aşağıda verilenlerden hangisine dikkat etmemiz gerekmez?

       8.Sınıf Din Zekat ve Sadaka Test:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Zekat ve Sadaka testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Zekat ve Sadaka konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Zekat ve Sadaka testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Zekat ve Sadaka testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Zekat ve Sadaka testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Zekat ve Sadaka testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Zekat ve Sadaka testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Zekat ve Sadaka testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Zekat ve Sadaka Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Zekat ve Sadaka testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Zekat ve Sadaka testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Zekat ve Sadaka test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Zekat ve Sadaka testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Zekat ve Sadaka Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Zekat ve Sadaka testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Zekat ve Sadaka testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Zekat ve Sadaka testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Zekat ve Sadaka testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Zekat ve Sadaka testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Zekat ve Sadaka testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Zekat ve Sadaka testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Zekat ve Sadaka testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Zekat ve Sadaka testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Zekat ve Sadaka testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Zekat ve Sadaka testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Zekat ve Sadaka testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…