8.Sınıf Fen Bilimleri Basınç Testi Cevaplı Pdf İndir

24 Ekim 2020 0 Yazar: testimiz.com

8.Sınıf Fen Bilimleri Basınç Testi

Cevap Anahtarı

TIKLA ÇÖZ

        8.Sınıf Fen Bilimleri Basınç Testi Tanıtım:

        8.Sınıf Fen Bilimleri Basınç testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.        Bu yazı kısacası Basınç çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Basınç testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Basınç testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       Basınç Testi Kaynak Bilgisi:

       PDFBasınç testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Basınç testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Basınç testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Basınç testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.  

testimiz.com

 

       PDF Basınç Testi Yapısal Özellikleri:

       PDF Basınç testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Basınç testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.  

       Basınç Test Çalışması Hakkında:

       PDF Basınç test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Basınç testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Basınç testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.  

       Cevaplı Basınç Testi Değerlendirme:

       PDF Basınç testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Basınç testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.  

testimiz.com.tr

 

       PDF Basınç Testi Telif Hakkı:

       Basınç testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Basınç testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Basınç testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…