8.Sınıf Eğik Düzlem ve Çıkrık Test

Test Çöz

İndir

 

Bir ucu diğerinden daha yüksekte olan eğimli yüzeylere ne ad verilir?
Eğik düzlem ile ilgili aşağıdakilerden hangisini söylemek doğru olur?
Eğik düzlemin uzunluğu kuvvet kazancını etkiler. Yükseklik sabit kalmak şartıyla uzunluk arttıkça cismi yukarı çıkarmak için uygulanması gereken kuvvet nasıl etkilenir?
Eğik düzlemede aşağıdakilerden hangisinden kazanç sağlanır?
Eğik düzlemle ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi günlük hayatta sıklıkla kullandığımız eğik düzlemdir?
Eksenleri aynı, yarıçapları farklı ve sabit bir eksen etrafında dönen silindirlerden oluşan sisteme ne ad verilir?
Çıkrık kullanarak aşağıdakilerden hangisinden kazanç sağlanır?
Aşağıdaki basit makinelerden hangisi çıkrık sistemi ile çalışmaz?
Bisikletin yapımında aşağıdaki basit makinelerden hangisi yoktur?
Aşağıdaki basit makinelerden hanisi çıkrık sitemine göre çalışmaz?
Kuyulardan su çekmek için kullanılan ……………….. kuvvetten kazanç sağlar. Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazabiliriz?

 

 

      8.Sınıf Eğik Düzlem ve Çıkrık Test Hakkında:

      Etkileşimli Eğik Düzlem ve Çıkrık Testinin Hazırlanışı:

      İnteraktif Eğik Düzlem ve Çıkrık konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak Eğik Düzlem ve Çıkrık testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli Eğik Düzlem ve Çıkrık testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi Eğik Düzlem ve Çıkrık testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda Eğik Düzlem ve Çıkrık testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü Eğik Düzlem ve Çıkrık testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası Eğik Düzlem ve Çıkrık kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında Eğik Düzlem ve Çıkrık testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif Eğik Düzlem ve Çıkrık testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak Eğik Düzlem ve Çıkrık testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online Eğik Düzlem ve Çıkrık Test Çalışmasının Yapısı:

      Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif Eğik Düzlem ve Çıkrık test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Eğik Düzlem ve Çıkrık konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü Eğik Düzlem ve Çıkrık testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli Eğik Düzlem ve Çıkrık testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Eğik Düzlem ve Çıkrık testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. Eğik Düzlem ve Çıkrık konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani Eğik Düzlem ve Çıkrık testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Eğik Düzlem ve Çıkrık testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda Eğik Düzlem ve Çıkrık konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

 

      İnteraktif Eğik Düzlem ve Çıkrık Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

      Çevrimiçi Eğik Düzlem ve Çıkrık testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli Eğik Düzlem ve Çıkrık testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü Eğik Düzlem ve Çıkrık çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak Eğik Düzlem ve Çıkrık konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif Eğik Düzlem ve Çıkrık testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü Eğik Düzlem ve Çıkrık kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle Eğik Düzlem ve Çıkrık testi atık oluşturmaz.

.

      Eğik Düzlem ve Çıkrık Testi Telif Hakkı:

      İlk olarak Eğik Düzlem ve Çıkrık testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif Eğik Düzlem ve Çıkrık testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. Eğik Düzlem ve Çıkrık testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle Eğik Düzlem ve Çıkrık konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Eğik Düzlem ve Çıkrık kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Eğik Düzlem ve Çıkrık testinin kullanımı izne tabidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.