8.Sınıf Fotosentez Konu Testi

1 Mayıs 2021 0 Yazar: testimiz.com

8.Sınıf Fotosentez Konu Testi

8.Sınıf Fotosentez

Başla

TEBRİKLER.

8.Sınıf Fotosentez

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

Bitkilerin; su (suda çözünmüş mineraller), karbondioksit ve güneş ışığını kullanarak besin (glikoz) ve oksijen üretmesine fotosentez denir.

  Aşağıda verilen canlılardan hangisi fotosentez yapmaz?

Aşağıdakilerden hangisi fotosentezde kullanılan maddelerden birisi değildir?
 Yukarıdaki şemada fotosentez gösterilmiştir. 1. ve 2. kutulara sırasıyla hangi maddeler yazılmalıdır?
Fotosentezle ilgili aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğru değildir?
Kara bitkileri kökleri yardımıyla topraktan suyu ve suda çözünmüş mineralleri, yaprakları ile de havadan karbondioksidi alarak uygun sıcaklıkta fotosentezi gerçekleştirir.

Fotosentezle ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?

Fotosentezde oksijenli solunumda oluşan ürünlerden hangisi girenlerde kullanılır?
Verilen fotosentezle ilgili bilgilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisinin oluşumuna fotosentez olayının bir etkisi yoktur?
Verilenlerden hangisi fotosentez olayına etki eden faktörlerden biri değildir?
Aşağıda verilen ortamların hangisindeki bitki fotosentez gerçekleştirmez?
  • Işık şiddeti
  • Işık rengi
  • Karbondioksit miktarı
  • Su miktarı

Yukarıdakilerden kaç tanesi fotosentez hızını etkileyen dış faktörlerdendir?

Fotosentez ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?

       8.Sınıf Fotosentez Konu Testi Hakkında:

       Fotosentez uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 8.Sınıf Fotosentez Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Fotosentez konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Fotosentez testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Fotosentez testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Fotosentez testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Fotosentez kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Fotosentez çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Fotosentez testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Fotosentez testinin başarısını artırmaktadır. Online Fotosentez testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 8.Sınıf Fotosentez Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Fotosentez test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Fotosentez konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Fotosentez kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Fotosentez çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Fotosentez etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Fotosentez testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Fotosentez sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Fotosentez testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 8.Sınıf Fotosentez Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Fotosentez konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Fotosentez testi online çözülür. Çünkü Fotosentez çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Fotosentez konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Fotosentez test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Fotosentez kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Fotosentez testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Fotosentez Testi Telif Hakkı:

Fotosentez etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Fotosentez testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Fotosentez konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Fotosentez kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Fotosentez testinin kullanımı özel izne tabidir.