8.Sınıf 5.Ünite The Internet Test

25 Ocak 2022 0 By testimiz.com

8.Sınıf 5.Ünite The Internet

Test Çöz

 

Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
Ya da Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğrudur?
Aşağıda verilenlerden hangisi –masa üstü-telif hakkı meseleleri-bilgisayar ekranı- sözcüklerinden birinin karşılığı değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi –expiry date- followers -expert – sözcüklerinden birinin karşılığı değildir?
Veya Aşağıda verilenlerden hangisi –bireysel-mezuniyet töreni-canlı müzik- sözcüklerinden birinin karşılığı değildir?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğru değildir?
Ancak Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğrudur?
Aşağıda verilenlerden hangisi –internet tarayıcısı-dünya çapında-bilet fiyatı- sözcüklerinden birinin karşılığı değildir?
Ya da Aşağıda verilenlerden hangisi – engaged in-İnfluential- broken- sözcüklerinden birinin karşılığı değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi –mümkün-İmkansız-yaygın- sözcüklerinden birinin karşılığı değildir?

       8.Sınıf İngilizce 5.Ünite The Internet Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle 5.Ünite The Internet testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. 5.Ünite The Internet konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak 5.Ünite The Internet testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. 5.Ünite The Internet testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca 5.Ünite The Internet testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza 5.Ünite The Internet testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda 5.Ünite The Internet testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda 5.Ünite The Internet testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif 5.Ünite The Internet Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. 5.Ünite The Internet testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif 5.Ünite The Internet testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. 5.Ünite The Internet test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca 5.Ünite The Internet testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. 5.Ünite The Internet Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle 5.Ünite The Internet testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin 5.Ünite The Internet testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. 5.Ünite The Internet testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan 5.Ünite The Internet testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani 5.Ünite The Internet testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca 5.Ünite The Internet testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. 5.Ünite The Internet testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani 5.Ünite The Internet testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif 5.Ünite The Internet testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle 5.Ünite The Internet testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan 5.Ünite The Internet testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle 5.Ünite The Internet testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…