8.Sınıf İnkılap Tarihi 1.Ünite Testleri

10 Eylül 2021 0 By testimiz.com

8.Sınıf İnkılap Tarihi 1.Ünite Testleri

1.ÜNİTE BİR KAHRAMAN DOĞUYOR

1. Avrupadaki Gelişmeler ve Osmanlı Devleti

– 19. Yüzyılda Avrupa’daki Gelişmeler

Avrupa’daki Gelişmelerin Osmanlı Devleti’ne Etkileri

2. Mustafa Kemal’in Çocukluk Dönemi ve Öğrenim Hayatı

3. Mustafa Kemal’in Askerlik Hayatı

1.Ünite Değerlendirme Testi

Bir Kahraman Doğuyor Kazanım Değerlendirme 

 Uyanan Avrupa Ve Sarsılan Osmanlı

Avrupa’daki Gelişmelerin Osmanlı Devleti’ne Etkileri 

Mustafa Kemalin Çocukluk Dönemi Ve Öğrenim Hayatı

Mustafa Kemalin Askerlik Hayatı Konu

Bir Kahraman Doğuyor Ünite Değerlendirme 

1.Ünite Bir Kahraman Doğuyor 

Bir Kahraman Doğuyor 

Bir Kahraman Doğuyor 

Bir Kahraman Doğuyor Konu Testi

1.Ünite Ölçme Değerlendirme Soruları

       8.Sınıf İnkılap Tarihi 1.Ünite Testleri Hakkında:

      Ünite Çalışmaları:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Yani test çözerken öğrendiklerimizi pekiştirirken yeni bilgilerde edinebiliriz. İnkılap Tarihi 1.Ünite Testleri özellikle bu amaçla hazırlanmıştır. Düzenli tekrar kalıcı öğrenmeyi sağlar. Özellikle İnkılap Tarihi 1.Ünite testleri düzenli tekrar yapmak için oluşturulmuştur. Çünkü İnkılap Tarihi 1.Ünite testlerinde her tekrar yeni bir çalışma olarak karşınıza çıkacaktır.

      İnteraktif İnkılap Tarihi 1.Ünite testleri genellikle eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. İnkılap Tarihi 1.Ünite testlerii hazırlanırken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca İnkılap Tarihi 1.Ünite testlerinde ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında İnkılap Tarihi 1.Ünite testlerinde sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Genellikle öğretmen görüşleri doğrultusunda hazırlanan İnkılap Tarihi 1.Ünite testleri bireysel öğrenmeyi sağlamak için özenle hazırlanmıştır.

      Ünite Testleri Yapısı:

      İnteraktif İnkılap Tarihi 1.Ünite testleri özellikle dinamik bir yapıdadır. Genellikle tekrar tekrar çözmek için tasarlanmıştır. İnkılap Tarihi 1.Ünite testlerinde soru ya da cevaplar her tekrarda yer değiştirmektedir. Böylece İnkılap Tarihi 1.Ünite testlerini çözerken her tekrarda yeni bir test çözeceksiniz. Yani ezberlemeden kalıcı öğreneceksiniz. Sanal İnkılap Tarihi 1.Ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Sorularda seçenek sayısı sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşur. İlkokul seviyesindeki testler genellikle üç seçenekten oluşur. Ancak dördüncü sınıf testleri 4 seçenekten oluşmuştur. Diğer yandan ortaokul seviyesindeki testlerimiz 4 seçenekten oluşmaktadır.

      Testleri Çözme ve Değerlendirme:

      Özellikle İnkılap Tarihi 1.Ünite testleri sanal etkileşimli bir çalışmalardır. Ancak İnkılap Tarihi 1.Ünite testlerini çözmek için -BAŞLA- düğmesine basınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. İnkılap Tarihi 1.Ünite testlerinde işaretlediğiniz her sorunun değerlendirmesini hemen görebilirsiniz. Yani sonucu doğru ya da yanlış olarak görebilirsiniz. Ancak yanlış yapınca üzülmeyiniz. Çünkü tekrar cevaplama hakkınız bulunmaktadır. Lakin notunuz azalacaktır. Etkileşimli İnkılap Tarihi 1.Ünite testlerinde alttaki yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Lakin isterseniz liste bölümünde istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Ayrıca listede çözdüğünüz ya da yanlış yaptığınız soruları da görebilirsiniz. İnteraktif İnkılap Tarihi 1.Ünite testleri bitince -Değerlendir- düğmesine basınız. Ekranda değerlendirme sonuçları ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Öğretmen görüşü doğrultusunda İnkılap Tarihi 1.Ünite testlerini tekrar çözebilirsiniz. Ancak Bunu için sayfayı yenilemelisiniz.

      Telif Hakkı:

      Özellikle İnkılap Tarihi 1.Ünite testleri özgün bir çalışmadır. Genellikle intihal denetimi yapılarak yayınlanmaktadır. Yani İnkılap Tarihi 1.Ünite testlerinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Ancak bütün hakları saklıdır. İnkılap Tarihi 1.Ünite testleri sitemiz üye veya ziyaretçileri için özel hazırlanmıştır. Ancak İnkılap Tarihi 1.Ünite testleri genel eğitim amacı taşır. Ticari amaçla kullanılamaz. Diğer yandan İnkılap Tarihi 1.Ünite testlerinin başkaca kullanımı özel izne bağlıdır. Başarılar…

.