8.Sınıf Matematik Birinci Koordinat Sistemi Konu Testi

7 Şubat 2021 0 By testimiz.com

8.Sınıf Matematik Birinci Koordinat Sistemi

8. Sınıf Matematik Koordinat Sistemi Testi

TEBRİKLER.

8. Sınıf Matematik Koordinat Sistemi Testi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Koordinat siteminde (3, -2) noktası hangi harfle gösterilmiştir?      
A
H
B
K
C
G
D
M
Soru 2
Koordinat siteminde (-2, -2) noktası hangi harfle gösterilmiştir?      
A
J
B
H
C
F
D
G
Soru 3
Koordinat siteminde (-5, -4) noktası hangi harfle gösterilmiştir?      
A
B
B
J
C
H
D
M
Soru 4
Koordinat siteminde (0, -4) noktası hangi harfle gösterilmiştir?      
A
L
B
G
C
D
D
C
Soru 5
Koordinat siteminde (2, 2) noktası hangi harfle gösterilmiştir?      
A
F
B
K
C
A
D
G
Soru 6
Koordinat siteminde (4, -4) noktası hangi harfle gösterilmiştir?  
A
K
B
E
C
H
D
M
Soru 7
Koordinat siteminde (0, 5) noktası hangi harfle gösterilmiştir?      
A
M
B
G
C
L
D
C
Soru 8
Koordinat siteminde (4, 4) noktası hangi harfle gösterilmiştir?    
A
F
B
D
C
C
D
E
Soru 9
Koordinat siteminde (-3, -5) noktası hangi harfle gösterilmiştir?      
A
J
B
M
C
E
D
H
Soru 10
Koordinat siteminde (1, 5) noktası hangi harfle gösterilmiştir?      
A
D
B
G
C
H
D
B
Soru 11
Koordinat siteminde (-3, 4) noktası hangi harfle gösterilmiştir?    
A
F
B
E
C
A
D
B
Soru 12
Koordinat siteminde (-2, 7) noktası hangi harfle gösterilmiştir?      
A
L
B
A
C
D
D
G
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

 

       8.Sınıf Matematik Birinci Koordinat Sistemi Testi Hakkında:

      Etkileşimli Birinci Koordinat Sistemi Testinin Hazırlanışı:

      İnteraktif Birinci Koordinat Sistemi konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak Birinci Koordinat Sistemi testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli Birinci Koordinat Sistemi testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi Birinci Koordinat Sistemi testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda Birinci Koordinat Sistemi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü Birinci Koordinat Sistemi testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası Birinci Koordinat Sistemi kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında Birinci Koordinat Sistemi testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif Birinci Koordinat Sistemi testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak Birinci Koordinat Sistemi testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online Birinci Koordinat Sistemi Test Çalışmasının Yapısı:

      Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif Birinci Koordinat Sistemi test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Birinci Koordinat Sistemi konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü Birinci Koordinat Sistemi testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli Birinci Koordinat Sistemi testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Birinci Koordinat Sistemi testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. Birinci Koordinat Sistemi konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani Birinci Koordinat Sistemi testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Birinci Koordinat Sistemi testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda Birinci Koordinat Sistemi konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

      İnteraktif Birinci Koordinat Sistemi Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

      Çevrimiçi Birinci Koordinat Sistemi testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli Birinci Koordinat Sistemi testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü Birinci Koordinat Sistemi çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak Birinci Koordinat Sistemi konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif Birinci Koordinat Sistemi testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü Birinci Koordinat Sistemi kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle Birinci Koordinat Sistemi testi atık oluşturmaz.

.

      Birinci Koordinat Sistemi Testi Telif Hakkı:

      İlk olarak Birinci Koordinat Sistemi testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif Birinci Koordinat Sistemi testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. Birinci Koordinat Sistemi testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle Birinci Koordinat Sistemi konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Birinci Koordinat Sistemi kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Birinci Koordinat Sistemi testinin kullanımı izne tabidir.