Test Çöz,Aynı Dünyanın İnsanlarıyız Konu Değerlendirme Testi, Aynı Dünyanın İnsanlarıyız Konu Testi, Konu Testi, Konu Değerlendirme Testi, Kazanım Değerlendirme, Kazanım Değerlendirme Testi, Aynı Dünyanın İnsanlarıyız Kazanım Testi, Aynı Dünyanın İnsanlarıyız Konu Kazanımları, Konu Kazanım Testi, Konu Kazanım Değerlendirme, Süreç Değerlendirme, Aynı Dünyanın İnsanlarıyız Süreç Değerlendirme Testi, Aynı Dünyanın İnsanlarıyız Süreç Testi,

3. Sınıf Hayat Bilgisi Aynı Dünyanın İnsanlarıyız Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
04 Mayıs 2016 Carsamba 18:55
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
3764
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Soru 1 
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? 
A) Bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmalıyız. 
B) Temiz ve yaşanabilir bir dünyada yaşamak bütün canlıların hakkıdır. 
C) Dünyaya en büyük zararı insanlar vermez. 
Soru 2 
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?  
A) Çevre kirliliği, hava kirliliği, su kirliliği gibi nedenlerle dünyamız yaşanamaz hale gelmektedir. 
B) Dünyada sadece insanlar yaşamaktadır. 
C) Geri dönüşümü mümkün olan, çevreyi ve doğayı kirletmeyen ürünleri tercih etmeliyiz. 
Soru 3 
“Diğer canlılarla birlikte bu dünyada biz ………………………………yaşıyoruz. ”  Cümlesini en iyi tamamlayan sözcük aşağıdakilerden hangisidir? 
A) insanlarda 
B) bitkilerde 
C) hayvanlarda 
Soru 4 
“İnsanlar arasında benzerlik ve farklılıklar olabilir ama aynı havayı aynı ………………………………………paylaşıyoruz. ” Cümlesini en iyi tamamlayan sözcük aşağıdakilerden hangisidir? 
A) yolu 
B) suyu 
C) evi 
Soru 5 
“Dünyamıza en fazla ……………………………………veren canlı insanlardır. ” Cümlesini en iyi tamamlayan sözcük aşağıdakilerden hangisidir? 
A) fayda 
B) hava 
C) zarar 
Soru 6 
“Doğayı kirletmek dünyamızın zamanla ……………………………………hale gelmesine neden olur. ” Cümlesini en iyi tamamlayan sözcük aşağıdakilerden hangisidir? 
A) güzel 
B) sevilen 
C) yaşanmaz 
Soru 7 
“Gelecek ……………………………………yaşanabilir bir dünya bırakmak için bir takım önlemler almalıyız. ” Cümlesini en iyi tamamlayan sözcük aşağıdakilerden hangisidir? 
A) tarihlere 
B) uzaylılara 
C) nesillere 
Soru 8 
“Çevremizi korumak için ……………………………………dönüşümü mümkün olan kutulardaki ürünleri tercih etmeliyiz. ” Cümlesini en iyi tamamlayan sözcük aşağıdakilerden hangisidir? 
A) doğaya      
B) geri 
C) çöpe   
Soru 9 
“Daha iyi bir dünyada yaşamak için çokça ……………………………………dikmeliyiz. ” Cümlesini en iyi tamamlayan sözcük aşağıdakilerden hangisidir? 
A) ağaç 
B) kazık   
C) direk   
Soru 10 
“Hava kirliliği sadece insanları değil bütün …………………olumsuz etkiler. ” Cümlesini en iyi tamamlayan sözcük aşağıdakilerden hangisidir? 
A) ormanı 
B) canlıları 
C) toprağı