Test Çöz,3. Sınıf Çıkarma İşlemi Konu Testi, 3.sınıf çıkarma işlemi problemleri, 3.sınıf toplama çıkarma problemleri test, 3 sınıf matematik zihinden çıkarma işlemi testleri, 3.sınıf toplama ve çıkarma işlemi ile ilgili problemler, test çıkarma, 3 sınıf matematik toplama ve çıkarma testleri, 3 sınıf çıkarma işlemi problem çöz, 3 sınıf matematik testleri,

3. Sınıf Matematik Beceri Temelli Çıkarma İşlemi Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
17 Mart 2020 Salı 14:21
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
112
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

1- 15-7=8 
2- 12-3=9 
3- 7-2=5 
Yukarıda çözüm aşamaları verilen çıkarma işlemi hangisidir?   
Aşağıda yandaki çıkarma işleminin yapılış aşamaları verilmiştir. Hangisi yanlıştır?     
 
Yandaki tabloda en son hangi sayıya ulaşılır?     
Yandaki abaküste 3 basamaklı bir doğal sayı modellenmiştir. Her basamağa en az bir boncuk eklenmek şartı ile 5 boncuk eklenerek oluşturulabilecek en büyük sayı ile farkı kaç olur?     
Yanda bazı rakamların dijital gösterimi verilmiştir. Bu rakamların oluşturduğu rakamları birbirinden farklı en büyük ve en küçük sayının farkı kaçtır?     
- Zarların her yüzünde ön ve arkasındaki noktaların toplamı 7’dir. Buna göre yukarıdaki zarların arka yüzündeki noktaların oluşturduğu sayıların farkı hangisidir?     
Yandaki sayı kartlarının ön ve arkasında rakamlar yazılıdır. Her kartta yazılı rakamların toplamı 12 olduğuna göre sırasıyla bu kartların arka yüzünde oluşan üç basamaklı sayı ile ön yüzünde oluşan üç basamaklı sayının farkı kaçtır?   
Yandaki telefon tuşlarını kullanarak YAK-BEN=? yazan Kevser’in sırasıyla oluşturduğu üç basamaklı sayıların farkı hangisidir?   
Öğretmenin parmaklarında yazan rakamlarla oluşturulabilecek rakamları birbirinden farklı üç basamaklı en büyük ve en küçük sayının farkı kaçtır?       
Yandaki taban bloklarının oluşturduğu doğal sayı ile 923’ün farkı hangisidir?