Test Çöz,3. Sınıf Bölme Problemleri Konu Testi, 3. sınıf bölme işlemi testi, 3.sınıf bölme işlemi alıştırmaları, 3.sınıf bölme işlemi test pdf, 3 sınıf kalanlı bölme testleri, 3 sınıf bölme yazılı soruları, 3 sınıf matematik çarpma ve bölme problemleri çöz, kalansız bölme işlemi 3 sınıf, bölme işlemi problemleri test,

3. Sınıf Matematik Bölme İşlemi Problemleri Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
09 Subat 2020 Pazar 19:31
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
137
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Ezgi’nin almak istediği bisikletin fiyatı 175 TL’dir. Ezgi’nin kumbarasında biriktirdiği 43 TL’si vardır. Ezgi, kumbarasına günde 4 TL atarak patenin parasını kaç günde biriktirir?    

Emir, 114 sayfalık kitabın 39 sayfasını okudu. Kalanını günde 5 sayfa okuyarak bitirmek istiyor. Emir kitabı kaç günde bitirir?    

Manavda 9 kg kivi 45 TL’dir. Elif, 7 kg kivi almak için kaç lira ödenmelidir?    

Buğlem’in 25, Ceylin’in 31, Rana’nın 32 ve Jülide’nin 24 cevizi vardı. Dört arkadaş cevizlerini birleştirerek eşit olara paylaşırsa bir kişiye kaç ceviz düşer?      

Alper, 296 fındığın yarısını 3 arkadaşı ile paylaşıyor. Bir kişiye kaç fındık düşer?      

Ege’nin annesi 217 cevizin 79 tanesini ayırdıktan sonra geri kalanı Ege ve 5 arkadaşına eşit olarak paylaştırdı. Bir kişiye kaç ceviz düşer?      

Bir pastanede bir günde 64 dilim muzlu ve 72 dilim çikolatalı pasta satılmıştır. Bir pasta 8 dilimden oluştuğuna göre kaç pasta satılmıştır?      

Bir marketçi 90 kg şekerin 5 kg’lık kalan yarısını da 3 kg’lık poşetlere koyuyor. Kaç poşet şeker elde eder?      

Melis 9 düzine fındığı 6 arkadaşına eşit olarak paylaştırıyor. Bir kişiye kaç fındık düşer?    

7 tanesi 98 TL olan kitabın 4 tanesi kaç TL eder?      

Üç arkadaştan Ahmet’in 25, Kadir’in 28 ve Ali’nin 34 misketi vardır. Hepsi misketlerini birleştirip misketleri eşit sayıda paylaşıyorlar. Her birine kaçar bilye düşer?      

98 ceviz 7 çocuğa eşit şekilde paylaştırıldığında 4 çocuğa kaç ceviz düşer?