Test Çöz,3.Sınıf Hayat Bilgisi Millî Birlik ve Beraberliğimiz Konu Testi, 3. sınıf hayat bilgisi milli birlik ve beraberlik konu anlatımı, Milli birlik ve beraberlik Etkinlikleri, 3 sınıf milli birlik ve beraberlik soruları, Toplumumuzdaki milli birlik ve beraberlik ile ilgili kısa bir yazı, Milli birlik ve beraberliğin toplum hayatına katkısı nelerdir, Birlikte Güçlüyüz 3. Sınıf, 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ülkemizde Hayat Konu Özeti,

3. Sınıf Hayat Bilgisi Millî Birlik ve Beraberliğimiz Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
14 Mayıs 2020 Persembe 22:27
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
130
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

 Millî birlik ve beraberlik hangisini belirtir?  

Milli birlik ve beraberlikle ilgili hangisi doğru değildir?    

Milli birlik ve beraberlikle bir araya gelen halk, tüm kötülüklere karşı ülkesini savunur. Aşağıdakilerden hangisi bunun en güzel örneğidir?

Toplumdaki millî birlik ve beraberlik duygusu, vatandaşları bir arada tutar. Aşağıdakilerden hangisi toplumu bir arada tutan duygulardan birisi değildir?    

Türk halkı, Mustafa Kemal’in önderliğinde aşağıdakilerin hangisinde büyük bir millî birlik ve beraberlik örneği göstermiştir?      

Milletimiz, Kurtuluş Savaşı sırasındaki sıkıntıları hangi duyguyla yenip milletçe bütün engelleri aşabileceğini kanıtlamıştır?    

Aşağıdakilerden hangisi toplumu birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde tutar?    

Aşağıdakilerden hangisi milli birlik ve beraberliğimizi pekiştiren milli bayramlarımızdan birisi değildir?

Aşağıdakilerden hangisi milli birlik ve beraberliğimizi pekiştiren dini bayramlarımızdan birisi değildir?    

Aşağıdakilerin hangisinde toplumca yardımlaşma ve dayanışma içerisinde oluruz?

Atatürk -Bir ulus sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.- demiştir. Atatürk bu sözüyle hangisinin önemini vurgulamıştır?    

15 Temmuz İki Bin On Altı tarihinde, devletimize ve milletimize karşı bir saldırı yapılmıştır. Milletimiz, devletimiz parçalanıp bölünmek istenmiştir. Bu saldırı karşısında milletimizin gösterdiği dayanışma aşağıdakilerden hangisine örnek gösterilemez?