Test Çöz,Doğal ve Beşeri Unsurlar Konu Değerlendirme Testi, Doğal ve Beşeri Unsurlar Konu Testi, Konu Testi, Konu Değerlendirme Testi, Kazanım Değerlendirme, Kazanım Değerlendirme Testi, Doğal ve Beşeri Unsurlar Kazanım Testi, Doğal ve Beşeri Unsurlar Konu Kazanımları, Konu Kazanım Testi, Konu Kazanım Değerlendirme, Süreç Değerlendirme, Doğal ve Beşeri Unsurlar Süreç Değerlendirme Testi, Doğal ve Beşeri Unsurlar Süreç Testi,

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Doğal ve Beşerî Unsurlar Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
11 Mayıs 2016 Carsamba 23:45
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
11360
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Soru 1 
Aşağıdakilerden hangisi Bursa’da olan beşeri unsurlardandır? 
A) Uludağ 
B) Ulu Cami 
C) Kestel Şelalesi 
D) Gemlik körfezi 
Soru 2 
“Anneannesini ziyarete giden Ezgi sıcaktan duramadı. Anneannesi ile birlikte dağ yamacında yüksek bir düzlükte olan evlerine gittiler.” Ezgi ve anneannesinin gittiği bu yüksek düzlüğe ne isim verilir? 
A) orman 
B) yayla 
C) ova 
D) vadi 
Soru 3 
Aşağıdakilerden hangisi beşeri unsurlar arasında yer almaz? 
A) Hanlar 
B) Çeşmeler 
C) Yollar 
D) Dağlar 
Soru 4 
“Ankara’dan Konya’ya giderken, sapsarı buğday ekili bir düzlükten geçtik. O kadar geniş bir düzlüktü ki hiç öylesini görmemiştim. Yukarıda anlatılan alçak yerlerdeki düz arazilere ne isim verilir? 
A) yayla 
B) plato 
C) ova 
D) vadi 
Soru 5 
“Bazı ırmaklar, akarken beraberinde verimli toprakları da sürüklerler. Bu topraklar denize ırmağın denize döküldüğü yerde birikir ve düz alanlar oluşturur.” Yukarıda anlatılan düz alanlara ne isim verilir? 
A) şelale 
B) deniz 
C) ova 
D) vadi 
Soru 6 
“Burç, otobüsle yolculuk yaparken, bir ırmağın kayalıkları yararak aktığını gördü. Her iki tarafında yüksek kayalar oluşmuş derin bir yarık içinde akıyordu ırmak.” Burç’un gördüğü bu doğal çevrenin adı nedir? 
A) vadi 
B) plato 
C) yayla 
D) ova 
Soru 7 
“Yiğit, annesi ile birlikte arabayla tatile gidiyorlardı. Bir yandan da çevreyi izliyordu.”Buna göre, aşağıdakilerden hangisi Yiğit’in yol boyunca gördüğü doğal unsurlardan değildir? 
A) ırmak 
B) çöl 
C) orman 
D) gölet 
Soru 8 
“Ailesi ile tatile giden Bengü, tatil boyunca çevresini gözlemledi.” Aşağıdakilerden hangisi, Bengü’nün çevresinde gözlemlediği beşeri unsurlardandır? 
A) baraj 
B) ırmak 
C) vadi 
D) orman 
Soru 9 
Aşağıdakilerden hangisi beşeri bir unsurdur? 
A) şelale 
B) mağara 
C) Köprü 
D) volkan 
Soru 10 
I. baraj II. Gölet III. ova IV. Kuyu V. Plato VI. nehir Yukarıda verilenlerden hangisi ya da hangileri beşeri unsurdur? 
A) II,IV 
B) I,IV 
C) III,V,VI 
D) I,II,IV