Test Çöz,şimdi oyun zamanı, şimdi oyun zamanı anlama testi, şimdi oyun zamanı anlatımı testi, şimdi oyun zamanı bilgi testi, şimdi oyun zamanı bilgisi testi, şimdi oyun zamanı çalışma testi, şimdi oyun zamanı değerlendirme testi, şimdi oyun zamanı etkinlik testi, şimdi oyun zamanı kavrama testi, şimdi oyun zamanı kazanım testi, şimdi oyun zamanı konu testi, şimdi oyun zamanı öğrenme testi, şimdi oyun zamanı öğretimi testi, şimdi oyun zamanı ölçme testi, şimdi oyun zamanı ön bilgi testi, şimdi oyun zamanı pekiştirme testi, şimdi oyun zamanı sonuç değerlendirme testi, şimdi oyun zamanı sonuç testi, şimdi oyun zamanı sunumu testi, şimdi oyun zamanı süreç testi, şimdi oyun zamanı test etkinliği, şimdi oyun zamanı testi

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
07 Ocak 2018 Pazar 13:09
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
5829
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Soru 1 
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? 
A) Oyunlar daha çok eğlence amaçlı olarak oynanmaktadır. 
B) Sadece çocuklar değil büyükler de oyun oynarlar. 
C) Oyunların sonunda kazanan ve kaybeden taraflar vardır. 
D) Oyunların tamamında önce “ebe” seçilir. 
Soru 2 
“Geleneksel bir spordur. Sporcular vücutlarına yağ sürerler. Büyük güç ve ustalık gerektirir.” Yukarıda anlatılan milli sporumuz aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Tekvando 
B) Yağlı güreş 
C) Halter 
D) Sumo güreşi 
Soru 3 
“Atçılık en eski ata sporlarımızdan biridir. Eski Türklerde ata "yılkı" adı verilirdi” Yukarıda anlatılan milli oyunumuz aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Binicilik 
B) Okçuluk 
C) Atıcılık 
D) Cirit 
Soru 4 
Aşağıdaki oyunlardan hangisinin oynanması tehlikeli sonuçlar doğurabilir? 
A) seksek 
B) uzun eşek 
C) mendil kapmaca 
D) sessiz sinema 
Soru 5 
“Önce ebe seçilir. Ebenin gözleri bağlanır. Gözleri bağlı ebe diğer çocukları yakalamayaçalışır.” Yukarıda hangi oyun anlatılmaktadır? 
A) Saklambaç 
B) Uzun eşek 
C) Elim sende 
D) Körebe 
Soru 6 
Aşağıdaki oyunların hangisinde oyuncular karşılıklı olarak dizilir? 
A) saklambaç 
B) mendil kapmaca 
C) beştaş 
D) seksek 
Soru 7 
“Tarihte bu sporla ilgilenen milletler arasında en eskisi Türkler olmuştur. Bu bakımdan dünya milletlerinin dillerinde "Türk gibi kuvvetli" sözü, atasözü haline gelmiştir. “ Yukarıda anlatılan milli oyunumuz aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Güreş 
B) Cirit 
C) Halter 
D) Boks 
Soru 8 
“Kültürümüzün önemli parçalarından biridir. Ateşli silahların icadından önce savaşlarda kullanılmaktaydı. Bu silahı ustaca kullanan atalarımız bu sporu dünyaya yaymışlardır. ” Yukarıda anlatılan milli oyunumuz aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Atıcılık 
B) Binicilik 
C) Cirit 
D) Okçuluk 
Soru 9 
Aşağıdaki oyunların hangisinde “ebe” yoktur? 
A) saklambaç 
B) körebe 
C) kartal 
D) yakan top 
Soru 10 
“En az iki kişiyle oynanır. Yere çizgiler çizilir. Düzgün bir taş yardımıyla oynanır. Daha çok kızların oynadığı bir oyundur. Yukarıda hangi oyun anlatılmaktadır? 
A) Beş taş 
B) Bom 
C) Tek taş 
D) Sek sek 
Soru 11 
“ İki takım olarak, atın üzerinde koşturup, birbirlerine değnek isabet ettirmeye çalışılır. Bu spor güvenlik ve savunma ihtiyacından doğmuştur.” Yukarıda anlatılan milli oyunumuz aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Atıcılık 
B) Okçuluk 
C) Binicilik 
D) Cirit 
Soru 12 
“Sayışma sonucu ebe seçilir. Ebe belli bir sayıya kadar sayarken diğer oyuncular saklanır. Ebe saklanan oyuncuları bulmaya çalışır.” Yukarıda hangi oyun anlatılmaktadır? 
A) Seksek 
B) Dokuz taş 
C) Saklambaç 
D) Körebe