Test Çöz, şimdi oyun zamanı, şimdi oyun zamanı anlama testi, şimdi oyun zamanı anlatımı testi, şimdi oyun zamanı bilgi testi, şimdi oyun zamanı bilgisi testi, şimdi oyun zamanı çalışma testi, şimdi oyun zamanı değerlendirme testi, şimdi oyun zamanı etkinlik testi, şimdi oyun zamanı kavrama testi, şimdi oyun zamanı kazanım testi, şimdi oyun zamanı konu testi, şimdi oyun zamanı öğrenme testi, şimdi oyun zamanı öğretimi testi, şimdi oyun zamanı ölçme testi, şimdi oyun zamanı ön bilgi testi, şimdi oyun zamanı pekiştirme testi, şimdi oyun zamanı sonuç değerlendirme testi, şimdi oyun zamanı sonuç testi, şimdi oyun zamanı sunumu testi, şimdi oyun zamanı süreç testi, şimdi oyun zamanı test etkinliği, şimdi oyun zamanı testi

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Geleneksel Çocuk Oyunlarımız Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
02 Ocak 2019 Carsamba 18:57
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
1285
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Soru 1 
“Kültürümüzün önemli parçalarından biridir. Ateşli silahların icadından önce savaşlarda kullanılmaktaydı. Bu silahı ustaca kullanan atalarımız bu sporu dünyaya yaymışlardır. ” Yukarıda anlatılan milli oyunumuz aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Okçuluk 
B) Cirit 
C) Binicilik 
D) Atıcılık 
Soru 2 
“Geleneksel bir spordur. Sporcular vücutlarına yağ sürerler. Büyük güç ve ustalık gerektirir.” Yukarıda anlatılan milli sporumuz aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Tekvando 
B) Halter 
C) Yağlı güreş 
D) Sumo güreşi 
Soru 3 
“Önce ebe seçilir. Ebenin gözleri bağlanır. Gözleri bağlı ebe diğer çocukları yakalamaya çalışır.” Yukarıda hangi oyun anlatılmaktadır? 
A) Uzun eşek 
B) Saklambaç 
C) Elim sende 
D) Körebe 
Soru 4 
“Tarihte bu sporla ilgilenen milletler arasında en eskisi Türkler olmuştur. Bu bakımdan dünya milletlerinin dillerinde "Türk gibi kuvvetli" sözü, atasözü haline gelmiştir. “ Yukarıda anlatılan milli oyunumuz aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Halter 
B) Güreş 
C) Cirit 
D) Boks 
Soru 5 
“Sayışma sonucu ebe seçilir. Ebe belli bir sayıya kadar sayarken diğer oyuncular saklanır. Ebe saklanan oyuncuları bulmaya çalışır.” Yukarıda hangi oyun anlatılmaktadır? 
A) Körebe 
B) Seksek 
C) Dokuz taş 
D) Saklambaç 
Soru 6 
Aşağıdaki oyunların hangisinde “ebe” yoktur? 
A) saklambaç 
B) yakan top 
C) körebe 
D) kartal 
Soru 7 
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? 
A) Oyunların tamamında önce “ebe” seçilir. 
B) Oyunların sonunda kazanan ve kaybeden taraflar vardır. 
C) Sadece çocuklar değil büyükler de oyun oynarlar. 
D) Oyunlar daha çok eğlence amaçlı olarak oynanmaktadır. 
Soru 8 
“En az iki kişiyle oynanır. Yere çizgiler çizilir. Düzgün bir taş yardımıyla oynanır. Daha çok kızların oynadığı bir oyundur. Yukarıda hangi oyun anlatılmaktadır? 
A) Beş taş 
B) Bom 
C) Tek taş 
D) Sek sek 
Soru 9 
Aşağıdaki oyunlardan hangisinin oynanması tehlikeli sonuçlar doğurabilir? 
A) uzun eşek 
B) seksek 
C) mendil kapmaca 
D) sessiz sinema 
Soru 10 
“ İki takım olarak, atın üzerinde koşturup, birbirlerine değnek  isabet ettirmeye çalışılır. Bu spor güvenlik ve savunma ihtiyacından doğmuştur.” Yukarıda anlatılan milli oyunumuz aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Okçuluk 
B) Atıcılık 
C) Cirit 
D) Binicilik 
Soru 11 
“Atçılık en eski ata sporlarımızdan biridir. Eski Türklerde ata "yılkı" adı verilirdi” Yukarıda anlatılan milli oyunumuz aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Atıcılık 
B) Cirit 
C) Binicilik 
D) Okçuluk 
Soru 12 
Aşağıdaki oyunların hangisinde oyuncular karşılıklı olarak dizilir? 
A) beştaş 
B) mendil kapmaca 
C) saklambaç 
D) seksek