Test Çöz,mucitler zamanı, mucitler zamanı anlama testi, mucitler zamanı anlatımı testi, mucitler zamanı bilgi testi, mucitler zamanı bilgisi testi, mucitler zamanı çalışma testi, mucitler zamanı değerlendirme testi, mucitler zamanı etkinlik testi, mucitler zamanı kavrama testi, mucitler zamanı kazanım testi, mucitler zamanı konu testi, mucitler zamanı öğrenme testi, mucitler zamanı öğretimi testi, mucitler zamanı ölçme testi, mucitler zamanı ön bilgi testi, mucitler zamanı pekiştirme testi, mucitler zamanı sonuç değerlendirme testi, mucitler zamanı sonuç testi, mucitler zamanı sunumu testi, mucitler zamanı süreç testi, mucitler zamanı test etkinliği, mucitler zamanı testi

4. Sınıf Sosyal Bilgiler İcat Çıkaralım Test Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
24 Aralık 2018 Pazartesi 18:05
Güncellenme tarihi
22 Eylul 2019 Pazar 16:07
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
1135
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Soru 1 
“Martin Cooper 1973 tarihinde icat ettiği bu makine ile ilk görüşmeyi yapmıştır. Günümüzdeki geliştirilmiş, boyutları küçültülmüş ve özellikleri artırılarak insanlara çok büyük kolaylık sağlamaktadır.” Yukarıda icadı anlatılan teknolojik ürün hangisidir? 
A) Cep telefonu 
B) Telsiz 
C) Ankesörlü telefon 
D) Tuşlu telefon 
Soru 2 
1902 yılında Marconi kablo olmadan iki bağlantı noktası arasında iletişim kurarak aşağıdaki ürünlerden hangisini icat etmiştir? 
A) Televizyon 
B) Telefon 
C) Radyo 
D) Telgraf 
Soru 3 
“Alexander Graham Bell  1876 yılında icat etmiştir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber günümüzde daha gelişmiş modelleri üretilmektedir.” Yukarıdaki anlatım hangi teknolojik ürün ile ilgilidir? 
A) Telsiz 
B) Bilgisayar 
C) Telefon 
D) Tablet 
Soru 4 
“Braille alfabesi veya Körler Alfabesi, 1821 yılında Louis Braille tarafından geliştirilmiş görme engelli insanların okuyup yazması için kullanılan bir alfabe yöntemidir.” Yukarıdaki açıklamaya göre icatların kaynağı nedir? 
A) Meraklı insanlar 
B) İnsan ihtiyaçları 
C) Eğitim ve sağlık 
D) Teknolojik gelişmeler 
Soru 5 
“Raylar üzerinde bir ya da birkaç  lokomotif tarafından çekilen veya itilen ve vagonlardan oluşan ulaşım aracıdır. Raylar üzerinde giden ilk lokomotif 1804 yılında Richard Trevithick tarafından icat edilmiştir. Dünyada ilk kez 1800'lü yılların başında, İngiltere'de kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde daha hızlı ve daha konforlu seyahat imkanı sağlamaktadır. “Bu icat aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Teleferik 
B) Vapur 
C) Tren 
D) Uçak 
Soru 6 
“1879 yılında Thomas Edison ilk icat etti. Günümüzdeki daha uzun süre ışık yaymaktadırlar.” Yukarıda icadı anlatılan teknolojik ürün hangisidir? 
A) El feneri 
B) Ampul 
C) Kandil 
D) Floransan 
Soru 7 
“1903 yılında Wright Kardeşler ilk yolculuğu gerçekleştirdi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte değişmiş ve gelişmiştir. Günümüzdeki iki katlı ve yaklaşık bin yolcu taşımaktadır.” Yukarıda icadı anlatılan teknolojik ürün hangisidir? 
A) Otobüs 
B) Uçak 
C) Vapur 
D) Tren 
Soru 8 
“1592 yılında Galileo uzaktaki cisimleri 30 kat büyüten bir icat yaptı. Günümüzde gözlem evlerinde çok uzak gök cisimlerini incelemek için çok büyük ve çok daha gelişmiş olanları kullanılmaktadır.”  Bu icat aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Teleskop 
B) Dürbün 
C) Diyafon 
D) Çanak Anten 
Soru 9 
“1843 yılında Samuel Morse, iletişim alanında kullanılmak üzere nokta ve çizgilerden oluşan Mors Alfabesini icat etti.” Bu icat hangi makinede kullanılmıştır?   
A) Telgraf 
B) Telefon 
C) Gramofon 
D) Telsiz 
Soru 10 
“1925 yılında, John Logie Baird tarafından İngiltere'nin Hastings kasabasında icat edilmiştir. Günümüzde daha büyük ekranlı, daha ince, daha gelişmiş bir şekilde üretilmektedir.” Bu ürün aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Tablet 
B) Radyo 
C) Bilgisayar 
D) Televizyon